Floping je uništio košarku - Embid simulira i on to dobro zna

Boston je prokockao vođstvo od 3-1 u seriji protiv Filadelfije. Za to što se desilo postoje dva objašnjenja – Džoel Embid se oporavio od operacije  slepog creva i vratio se na teren u četvrtom meču. Džejson Tejtum se povredio i propustio ključnu, sedmu utakmicu.

Džejlen Braun, momak koji je cele sezone nosio  Seltikse, imao je neke misli koje mu nisu bile u glavi odmah posle završene serije i plasmana Siksersa u drugu rundu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Braun se uključio na Twitch kako bi analizirao snimke i razgovarao o raznim temama. Počeo je tako što je pohvalio bivšeg MVP centra, Embida, koji je propustio prve tri utakmice serije pre nego što se vratio za poslednje četiri.

Iako smo vodili 3-1, kada se Džoel Embid vratio, to je postao problem“, rekao je Braun, ali onda malo dublje analizirao igru Kamerunca s američkim pasošem.

Embid je u poslednje tri pobede Filadelfije prosečno beležio 28,6 poena za 37,3 minuta po utakmici, uz dva dabl-dabla. Njegova dominacija je za Brauna bila gotovo smešna. Bek Bostona je pustio i svoj raniji snimak kada je procenjivao Sikserse bez njihove najveće zvezde, koja je te sezone odigrala samo 38 utakmica i tada bila povređena.

Mislim da su možda malo bolji bez Embida“, rekao je Braun pre serije.

Nakon svega, Braun je nagovestio da je Embidova dominacija možda bila motivisana njegovim komentarima. Rekao je da je Embid sedeo kod kuće „jeo kolačiće sa komadićima čokolade“ dok je gledao i razmišljao o Braunovim izjavama.

Verovatno je rekao: ‘Znaš šta? Kad se vratim, pokazaću im’, jer ga nikada nisam video ovako dominantnog.“

Ispostavilo se da Braun nije bio u pravu — i bio je toga svestan.

Odajem mu priznanje“, zaključio je Braun. „Vratio se i napravio razliku u ovoj seriji, bez dileme.

Iako je priznao da je Embid presudio u seriji protiv Seltiksa, Braun je imao zamerke na njegov stil igre i način na koji arbitri sude. Embid je poznat po tome da traži kontakt, često ga i inicira kako bi došao do slobodnih bacanja. Izveo je 28 slobodnih bacanja u poslednje tri pobede Filadelfije.

Za Brauna, iznuđivanje faulova jeste veština, ali ume da napravi jasnu razliku između veštine i preterivanja, tvrdeći da navijači često brkaju te stvari. Po njegovom mišljenju, Embidov pristup prelazi granicu integriteta igre.

I dalje mislim da previše simulira, baš previše“, rekao je Braun. „Neki od vas u četu ni ne znaju šta je floping, očigledno ne znate košarku. Floping je preuveličavanje već postojećeg kontakta. Nije isto što i iznuđivanje faulova. To je deo igre. Koristite mozak.”

Braun je nastavio:

To je problem ove ere košarke — svi ste isključili mozak i gledate samo statistiku. Nemate pojma o čemu pričate. Floping i preuveličavanje kontakta su različite stvari. To je kao kad vas neko jedva dodirne, a vi se ponašate kao da ste upucani… Floping je uništio našu igru. Embid je sjajan igrač, jedan od najboljih visokih u istoriji, ali simulira. I on to zna. To nije nikakva novost.“

Braun je takođe imao zamerke na suđenje prema njemu lično. Ukazao je na snimak šuta iz driblinga koji je pogodio, a za koji smatra da je bio fauliran, ali sudije nisu dosudile ništa, nakon čega je izneo kritike na račun, kako on vidi, obrasca koji ide protiv njega i njegovog tima.

Boston je bio poslednji u ligi po broju izvedenih slobodnih bacanja tokom ligaškog dela sezone i 14. od 16 plej-of timova u prvoj rundi.

Ludo je da sam u ovoj seriji morao da se žalim na suđenje“, rekao je Braun. „S razlogom — naš tim je bio poslednji po broju dosuđenih faulova. I bio sam glasan oko toga.“

Braun, koji je postigao 33 poena u sedmoj utakmici i ove sezone imao rekord karijere od 28,7 poena po meču, rekao je da je najviše osećao sudijski kriterijum u napadu. Smatra da su sudije bile strože prema njemu kada je stvarao prostor, posebno kod odgurivanja, poteza za koji tvrdi da je uobičajen širom lige.

Kao primere naveo je Džejlena Bransona iz Njujork Niksa i Pola Džordža iz Filadelfije, za koje smatra da koriste slične poteze bez istog nivoa kontrole, što vidi kao nedoslednost u načinu na koji se njemu sudi.

Svi igrači to rade. Zašto onda mene targetirate?“, rekao je. „Očigledno su imali agendu. Možda zato što sam kritikovao sudije tokom sezone. Pa su odgovorili: ‘Vodićeš plej-of po ofanzivnim faulovima.’ Tako je to izgledalo. Moglo se jasno videti. Čak sam i pričao sa nekim sudijama i rekli su da je postojala agenda za svaku utakmicu: ‘Kad god Džejlen podigne ruku, po reputaciji — sviraj faul.’“

Bonus video:

0 Komentar

    Slažem se sa Braunom da Embid često simulira kontakt i koristi to da iznudi slobodna bacanja.

    Američka Lido samo po sebi više egzibicija nego neki kvalitet tako se igra već ne godinama nego decenijama

Postavi odgovor