PETA POBEDA U NIZU ZA FMP MERIDIAN: Split se držao do poluvremena!

Košarkaši FMP Meridiana su rutinski savladali Split sa 93:77 u okviru 12. kola ABA lige. Izabranici Nenada Stefanovića upisali su petu vezanu pobedu u regionalnom takmičenju.

Odličnu seriju je tim iz Železnika napravio na početku meča i vrlo brzo došao do dvocifrene prednosti (16:6), ipak u nastavku je Split odgovorio i došao do prvog vođstva na meču (+3), ali ipak “Panteri” dobijaju prvu četvrtinu 27:26.

FMP Meridian je na početku druge četvrtine pogodio nekoliko šuteva, a potom je usledila serija gostiju iz Splita, koji su ponovo došli do vođstva i na pauzu otišli sa plus sedam poena prednosti.

Izabranici Nenada Stefanovića su pronašli ritam u trećoj deonici i vrlo brzo istopili prednost hrvatske ekipe i do kraja četvrtine nadoknadili zaostatak i preokrenuli meč u svoju korist 69:60.

Na kraju u poslednjoj deonici rutinska pobeda FMP Meridiana, prednost je išla do plus 19 u jednom trenutku, ali gosti iz Splita su uspeli da ublaže poraz 93:77.

Za tim iz Železnika je najraspoloženiji bio Marko Radonjić sa 19 poena, četiri skoka i tri asistencije,  Geret Nevels je ubacio 18 uz sedam skokova, Brajs Džons je ubacio 13, a imao je i jedan skok i sedam asistencija. Dvocifren je bio i Marko Pavićević sa 10 poena.

Sa druge strane kod ekipe Splita  je Darko Bajo ubacio 18 poena uz sedam skokova, Nejc Barič i Tonko Vuko su brojali do 12, a Toni Perković je ubacio 10 poena uz tri skoka i šest asistencija.

FMP Meridian je trenutno na deset pobeda i dva poraza i zauzima treće mesto na tabeli ABA lige, dok je Split pretposlednji sa dve pobede i deset poraza.

U narednom meču je težak zadatak za izabranike Nenada Stefanovića jer dočekuju Crvenu zvezdu, dok Split gostuje Zadru.

ZVEZDA PALA POSLE DRAME: Barselona slomila crveno-bele u završnici!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Stefanović: Nakon dva minuta ne vidim ko je protivnik! | Sport Fokus Meridian EP 32