Jaramaz: Važna pobeda za naredni duel, biće veoma teško u Gruziji

Reprezentacija Srbije pobedom je otvorila kvalifikacije za Evrobasket. Posle pobede nad Fincima utiske je sumirao plejmejker Orlova, Ognjen Jaramaz.

“Trideset miunuta smo igrali egal utakmicu, mučili smo se, ali smo uspeli da ih prelomimo u poslednjoj četvrtini. Najviše smo se plašili njihove tranzicije, ali smo istu zaustavili u drugom poluvremenu i zabeležili važnu pobedu. Idemo na gostovanje Gruziji”.

Veliki broj evroligaških igrača je olakšavajuća stvar za igru u očima plejmejkera Srbije.

“Važno je, lakše je igrati”.

Veliki broj igrača koji igraju na najvišem profesionalnom nivou nisu opterećenje za tim Svetislava Pešića.

“Ne osećamo opterećenje, što se kaže danas svi igraju košarku. Mi ih nismo potcenili, a oni su dobro igrom ostali dugo u meču”.

Nezgodna Finska je bila dugo ravnopravan rival, ali to nije nešto na šta nisu bili spremni igrači Srbije.

“Treba da se bavimo detaljima koji nisu dobri, ne doživljavamo kao neku opomenu”.

Pobeda na startu kvalifikacija je veoma važna što se tiče motivacije i energije unutar ekipe, prema rečima iskusnog plejmejkera.

Veoma je važno. Lakše je zbog samopouzdanja i za pristup na sledećoj utakmici. Rekao nam je da moramo da zaustavimo tranzicione napade, da budemo agresivniji u odbrani, što smo i uradili u drugom poluvremenu”.

Gruzija je poimence ozbiljniji protivnik, a na svom parketu uvek imaju veliku podršku navijača.

Gostovanje na njihovom terenu… Mislim da će biti jako teška utakmica. Moramo da prenesemo energiju iz treće i poslednje deonice“, zaključio je Jaramaz.