Valensija na krilima Jovića i Dejvisa vratila brejk Mursiji

Valensija je stigla do izjednačenja u četvrtfinalnoj seriji ACB lige protiv Mursije trijumfom u gostima (81:72).

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Ekipa za koju nastupa srpski plejmejker Stefan Jović je tako uzvratila petoplasiranom timu španskog prvenstva na porazu koji je doživela pre četiri dana na svom terenu.

Jović je bio jedan od najzaslužnijih za trijumf Valensije. Za skoro 27 minutes na parketu 33-godišnji Nišlija pružio je jednu od najboljih partija i stao na korak od dabl-dabl učinka. He postigao je 13 poena uz devet asistenciacij i tri skoka i tako uz Brendona Dejvisa (17p) i Haimea Pradilju (14p) dao najvažniji doprinos u ofanzivi.

Dvocifren u ekipi Ksavijera Alberta bio je još Demijen Inglis sa 10 poena.

Dastin Sliva predvodio je poraženi tim sa 12 poena uz osam skokova, a Dilan Enis Nemanja Radović dodali su po 10.

Valensija je u prvom poluvremenu uspostavila kontrolu i uvela utakmicu, uoči koje je bila na rubu eliminacije u mirnu luku. Tokom čitavog meča, izuzev mini-serije domaćeg tima u trećoj deonici “taronhasi” su bili u prednosti, i na kraju u poslednjoj deonici rutinski priveli posao kraju.

Treći, ujedno odlučujući meč je na programu u Valensiji kroz tri dana.