Mega srušila Zvezdu nakon velike drame!

Juniorska ekipa KK Mega osvojila je Evroligin turnir za mlađe kategorije (ANGT) savladavši KK Crvena zvezda rezultatom 80:79 posle produžetka.

Selekcija Mege završila je turnir koji se igrao u dvorani Basket siti u Beogradu sa sve četiri pobede, nakon što je prethodno savladala Veneciju, Efes i Pariz.

Time je četa trenera Dragoljuba Avramovića izborila plasman na F8 juniorske Evrolige u Kaunasu (19-21. maj).

Crveno-beli su mnogo bolje ušli u meč, diktirali tempo i posle sedam minuta igre došli do osam poena prednosti (17:9).

Ipak, u nastavku su košarkaši Mege su pronašli ritam, pogodili nekoliko šuteva za tri poena i uhvatili priključak – 23:18.

Posle tri minuta igre u drugoj četvrtini, Zvezda vođena Nikolom Topićem dolazi do prvog dvocifrenog vođstva (30:20), ali u nastavku on mora da napusti igru zbog ranog trećeg faula i Mega ponovo dolazi do egala sredinom druge deonice (30:29).

Velike probleme su imali crveno-beli izostankom Topića i Mega je totalno preokrenula rezultat u svoju korist i u završnici prvog poluvremena došla do prednosti – 42:37.

Mega je tokom treće deonice totalno preuzela inicijativu i posle uvodnih minuta došla do dvocifrene prednosti (39:49).

U nastavku je gostujuća ekipa održavala dvocifrenu prednost, ali su se crveno-beli probudili u završnici treće deonice i na u poslednja dva minuta doveli utakmicu u egal – 56:60.

Mega je na pet minuta do kraja imala lepu prednost od šest poena, ali je Zvezda uspela da to mic po mic sustigne, pa čak i da preokrene trojkom Gacića na dva minuta do kraja.

U završnici ove utakmice viđena je prava drama, pošto je veliku šansu da dođe do trijumfa imala Zvezda.

Mladi Nikola Topić, koji je u meču za finale imao indeks korisnosti od 65, imao je šansu da reši pitanje pobednika, ali je na nešto više od sekudne do kraja, nakon 32 uzastopno pogođena bacanja na turniru, promašio jedno.

Otišlo se u produžetak, a tu je ponovo viđena drama.

Na 6,7 sekundi do kraja Danilo Dozić je popravio promašaj saigrača i doneo +1 Megi, da bi posle tajm-auta Andrej Lučić promašio trojku za pobedu, pa je krenulo veliko slavlje mladih igrača Mege.

Najbolji kod pobednika bio je Filip Jović sa 15 poena. Po 11 su ubacili Andrej Musicki i Asim Đulović, a po deset su imali Bogoljub Marković i Urban Krfolić.

Na drugoj strani istakao se Lazar Gacić sa 20 poena. Topić je imao 18, a Andrija Vuković 14.