Nemačka bolja od Australije posle drame - Šreder nadmudrio Milsa

Nemačka je zabeležila i drugu pobedu u grupnoj fazi Mundobasketa, savladala je odličnu Australiju, posle drame 85:82 i istakla se kao lider grupe E.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Denis Šruder sa 30 poena i osam asistencija, a dvocifren je bio i Maodo Lo sa 20 poena. Sa druge strane, Peti Mils je ubacio 21, a Džoš Gidi 17 poena.

Nemci su mnogo bolje ušli u meč i već u uvodnih tri minuta napravili seriju 8:0, nedozvolivši Australijancima da dođu do poena. Raspoložen je bio Denis Šruder je pokrenuo napad svoje ekipe i pomogao da dođu do prednosti. Seriju je prekinuo Peti Mils trojkom, a potom je usledilo još deset njegovih poena, koji su vratili Australiju u egal (13:16). Iskusni bek je uspeo da postigne 13 poena za samo tri minuta.

Do kraja prve četvrtine, bilo je veoma tesno, a onda je Australija preuzela vođstvo u poslednjem minutu i na prvu malu pauzu otišla sa minimalnom prednosti (25:24).

Dosta je izjednačeno bilo tokom druge deonice, Milsu je najviše uticao na igru Australije, dok je na drugoj strani Šruder bio taj koji je “vukao”. Sredinom kvartala, Nemačka je uspela da napravi razliku, a mini-seriju je zaključio Danijel Tajs (41:33). Dobrom igrom Gidija i Milsa, Australija je prišna na posed zaostatka, ali Šruder je u poslednjem minutu vezao pet poena i vratio prednost Nemcima – 49:44.

Šruder je do poluvremena bio najkorisniji igrač Nemačke sa 18 poena i pet asistencija, dok je Mils imao 17 poena uz četiri skoka i dve asistencije.

Početkom drugog poluvremena, Nemci su težili da održe prednost, koju su stekli do pauze, ali je Australija u naletima sredinom perioda prišla na poen zaostatka (57:56), a potom i do preokreta. Raspoloženom Milsu se pridružio Gidi sa 10 poena, a dobru rolu je imao i nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Meridianbet Duop Rit. Do kraja trećeg perioda, Australijanci su preuzeli vođstvo i u poslednjih deset minuta ušli sa +4 (66:62).

Nemci su poslednju deonicu otvorili trojkom Šrudera, a potom i serijom 10:0 i ponovo preuzeli prednost. Odgovorili su na tu seriju Australijanci i držali egal do kraja. U poslednja dva minuta ušli su izjednačeni (79:79). Mils je u završnici pri vođstvu Nemaca (83:82) izgubio loptu na pet sekundi do kraja. S obzirom da nisu ispunili bonus, usledila je lopta sa strane za Pancere.

Posle uigrane akcije, Maodo Lo se našao sam i zakucao za konačan rezultat – 85:82.

Nemačka je u prvom kolu savladala Japan (81:63), dok je Australija bila bolja od Finske (98:72).

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!