OLIMPIJA I REAL OSTVARILI UBEDLJIVE POBEDE: Pao ne može bez Nedovića, Alba nemoćna u Madridu!

Olimpija iz Milana ostvarila je pobedu u 15. kolu Evrolige.

“Manekeni” su na svom terenu ubedljivo savladali Panatinaikos rezultatom 75:54, i tako došli do 10. pobede u najelitnijem košarkaškom takmičenju u Evropi.

Olimpija je do pobede došla zahvaljujući Devonu Holu i Kajlu Hainsu koji su bili jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Hol je ubacio 19 a Hajns 14 poena.

Sa druge strane jedini dvocifreni igrač u redovima Panate bio je Deril Mejkon sa 14 poena. Ovo je bio 11 poraz Panatinaikosa u eliti.

Nemanja Nedović ponovo nije bio u sastavu tima iz Grčke.

U narednom kolu Evrolige, Olimpija dočekuje Real Madrid, a Panata Barselonu.

Real Madrid je na svom parketu ubedljivo savladao Albu iz Berlina rezultatom 87:64

Madriđani su drugu četvrtinu dobili rezultatom 24:10, i od tog momenta u potpunosti kontrolisali čitav meč.

Najefikasniji u pobedi Reala bio je Tavares sa 17 poena, Fernandez je dodao 14 a Rendolf 13 poena.

Tilman i Olinde su bili jedini dvocifreni u redovima Albe. Tilman je postigao 11 a Olinde 10 poena.

Alba će narednu utakmicu u eliti odigrati na svom parketu protiv ekipe CSKA.

Standings provided by SofaScore LiveScore

TURCI SIGURNI U EVROLIGI: Micić nosio Efes, a Buker Fenerbahče do novih trijumfa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Stefanović: Nakon dva minuta ne vidim ko je protivnik! | Sport Fokus Meridian EP 32