Egzum uveo Olimpijakos u deveti krug pakla, a Partizanu rezervisao kartu za TOP 8

Kakav Partizan, strašan Partizan! Čudesno veče u Areni za crno-beli tim, koji je pokazao da se nikoga ne plaši, pa čak ni lidera Evrolige! Pred 18.000 navijača je srušio Olimpijakos i rezervisao kartu za TOP 8 – 90:75!

Jednom nogom su zakoračili u plej-of i pokazali da je ove sezone samo nebo granica. Najbolja ekipa Evrolige je stigla u Beograd kao favorit, ali kada su Grobari iza leđa Partizana, a igrači igraju ovako – onda se Parni valjak pita za sve.

Od početka je bilo jasno koliko je Partizan motivisan. Gradili su temljno svaki napad. Naneli i Panter su bili igrači koji su nosili Obradovićev tim. Sipali su trojke sa svih strana i doveli svoj tim u ugodnu poziciju. Čak 16 poena razlike su imali u zalihama, pa su nešto opuštenije ušli u drugi period.

Olimpijakos je odmah smanjio na minus šest i mirisalo je da bi mogao da se desi preokret, ali onda je stigao vatrogasac u vidu Dantea Egzuma. Kada je bilo najpotrebnije, bio je najbolji i zaštitio Partizan od udara grčkog velikana, probudio ekipu i odveo crno-bele do pobede.

Tada su se svi trgnuli i jednostavno samleli Olimpijakos. Ne postoji junak ove utakmice, jer je ovo timksa pobeda. Naneli je bio najefikasniji sa 19 poena, Panter je ubacio 17, a Egzum 15. Ne sme se ni zaboraviti sjajna rola Lesora, koji je ostvario dabl-dabl. Ubacio je 12 poena i uhvatio deset skokova, a pritom je podelio i tri asistencije.

Olimpijakosove zvezde su izgledale kao da su zaboravile da igraju košarku. Jedino je Mekisik bio na nivou sa 20 poena, kao i Fal sa 12.

Partizan je sada na 17/13 i svima je jasno da će se plej-of igrati u Beogradu!

Sva dešavanja sa meča pratili ste na našem lajv blogu:

Partizan – Olimpijakos 90:75

KRAJ!

39. minut – Sjajna saradnja Pantera i Egzuma za nove poene crno-belih. Sve je gotovo!!!

38. minut – Nešto slabiji period crno-belih i Obradović odmah reaguje tajm-autom.

37. minut – Deluje da je pitanje pobednika završeno i da će Partizan ostvariti trijumf! Magično veče u Areni, Parni valjak melje!

ZZZZ 3

35. minut – Papapetru pogađa trojku! Partizan nadomak velike pobede!

33. minut – Lesor kao plej – sjajna asistencija za Papapetrua 69:60.

32. minut – BUM! Čudesno zakucavanje Egzuma – poleteo je i izveo majstoriju! Na drugoj strani Olimpijakos dolazi do lakih poena zahvaljući inteligentnoj asistenciji Slukasa.

31. minut – Ponovo slobodna bacanja na početku četvrtine. Ovoga puta tri za Pantera, koji je bio perfektan.

Kraj treće četvrtine: Partizan – Olimpijakos 60:52

30. minut – Vrlo važan koš Papapetrua, koji je bio siguran sa poludistance, ali je odbrana zakazala u poslednjem napadu. Slukas se prošetao do koša 60:52.

29. minut – Slukas je upisao četiri vezana poena. Jeste se Partizan probudio, ali definitivno igra najgoru četvrtinu na meču u Areni.

27. minut – Ide trojka konačno! Dante Egzum prekida post crno-belih. Da bi u sledećem napadu izborio bacanja, sa kojih je bio polovičan. Šlag na torti je bio Lesorov koš. Vratio se Partizan posle pada.

PARTIZAN OLYMPIACOS 48

26. minut – Greška za greškom… Vezenkov koristi lošu igru Partizana i poentira iz kontre. Veoma loša četvrtina crno-belih.

25. minut – Olimpijakos mnogo bolji u nastavku, dok Partizan ne uspeva. Novi poeni Kenana, koji je vezao dva koša. Grčki velikan je smanjio minus na samo šest poena. Reagovao je Obradović tajm-autom.

23. minut – Nešto slabiji ritam na početku treće deonice. Alen Smailagić je ubacio peti poen na meču – 50:36.

PARTIZAN OLYMPIACOS 45

21. minut – Laki poeni Fala na samom početku. Upravo je on pravio najveće probleme odbrani Partizana u prvom delu utakmice, a deluje da će nastaviti u istom ritmu…

Zanimljivost: Novak Đoković je došao da podrži Partizan protiv Olimpijakosa. Iako je osvedočeni navijač Crvene zvezde, došao je da podrži crno-bele.

POLUVREME: Partizan – Olimpijakos 48:34

Naneli i Panter su obeležili prih 20 minuta. Sipali su trojke sa svih strana i sakupili ukupno 22 poena. Olimpijakos izgleda neprepoznatljivo, nisu ubacili nijednu trojku. Ako Partizan nastavi u ovom ritmu, pobeda će sama doći.

20. minut – Kakvo samopouzdanje Kevina Pantera! Strašnu trojku je pogodio za ekstazu navijača Partizana 48:34.

19. minut – Lesor ubacije oba bacanja, a Fal na drugoj strani rutinski poentira. Ovo je deseti poen za centra Olimpijakosa.

18. minut – Odlična odbrana Uroša Trifunovića na Slukasu, koji igra sa neobično mnogo grešaka.

17. minut – Moćni Kevin Panter! Nova trojka i idealan nastavak meča.

16. minut – Čim je osetio mali pad u igri, Željko Obradović je zatražio tajm-aut. Nije mu se svidelo kako je lako Piters prevario odbranu crno-belih.

PARTIZAN OLYMPIACOS 26

14. minut – Prva trojka za Kevina Pantera na utakmici. Sjajno igra Partizan i na krilima fenomenalne publike dolazi dolazi do osetne prednosti. Takođe, Ledej je zaslužio ovacije svojim požrtvovanjem. Bacio se za loptu, a Panter je bio prvi koji mu je prišao. Grobari prave spektakl.

13. minut – Ponovo Džejms Naneli! Promašio je polaganje, ali je onda odigrao fenomenalnu odbranu, koje se završilo bacanjem u reklame. Obradović ga menja, da odmori najboljeg igrača, a na terenu je Panter.

Kevin Panter

12. minut – Letenje Dantea Egzuma! Kakav potez, kakvo zakucavanje! Ali to nije sve – Naneli je u narednom napadu isporučio novu trojku.

11. minut – Kao i prva deonica, i druga je počela slobodnim bacanjima. Ovoga puta je Lesor bio siguran. Ipak, odgovara Olimpijakos u narednom napadu – 29:24.

Kraj prve četvrtine: Partizan – Olimpijakos 27:22

Crno-beli igraju veoma dobro, dok lider Evrolige ima problema da zaustavi Nanelija, koji je odigrao sjajno u prvoj deonici. Fal je na drugoj strani najraspoloženiji.

10. minut – Nova trojka Nanelija! Proključala je Arena, a sjajni košarkaš je upisao deseti poen.

9. minut – Nešto lošiji napad Partizana. Smušeno je sve bilo organizovano, pa je Mekisik iz kontre kaznio Partizan 24:22.

8. minut – Nastavlja se rezultatska klackalica… Napad funkcioniše kod obe ekipe, dok je odbrana nešto slabija. Lesor i Naneli su očigledno raspoloženi, novi njihovi poeni – 24:20.

7. minut – Centri su bili u fokusu. Fal pravi mnogo problema Partizanu, pošto je već sakupio osam poena, dok na drugoj strani odgovara Lesor karakterističnim zakucavanjem.

6. minut – Nova trojka! Ovoga puta je precizan bio Naneli. Ponovo vodi Partizan. Prvi tajm-aut na meču.

PARTIZAN OLYMPIACOS 14

5. minut – Druga trojke za Partizan, Zek Ledej je zapalio Arenu! Na drugoj strani Fal se ponovo snalazi u reketu – 12:12.

3. minut – Gledamo prilično izjednačen meč do sada. Olimpijakos je stigao prvi put do vođstva na meču.

2. minut – Odgovorio je Olimpijakos sa četiri vezana poena, a onda je Alen Smailagić pogodio prvu trojku na meču. Vodi Partizan 7:4!

1.minut – Jam Madar je obeležio uvodni minut! Prvo je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, a onda je pogodio i sa poludistance. Dobar početak crno-belih.

20.00 – Utakmica je počela!

19.58 – Zvaničan Tviter nalog Evrolige je oduševljen scenama iz Beograda. Očekuje nas posebna atmosfera.

19.56 – Ovacije za Željka Obradovića. Sve je spremno za utakmicu u Areni.

19.45 – Arena je krcata. Grobari su do poslednjeg mesta napunili dvoranu u glavnom gradu. Očekuje se spektakularna atmosfera.

19.15 – Pogledajte kako su izgledali igrači Partizana pri ulasku u Arenu.

Meridian je spremio specijanu ponudu za večerašnji duel.

Pravdu na večerašnjem duelu će deliti Robert Lotermozer (Nemačka), Emin Mogulkoč (Turska) i Gitis Vilijus (Litvanija), a jedna zanimljivost vezana za prvog sudiju se neće svideti navijačima Parnog valjka. O čemu se radi – čitajte OVDE.

Željko Obradović pred Olimpijakos:

“Verovatno najteži mogući protivnik iz mnogo razloga. Igraju izvanredno. Za ovo vreme dok smo mi pauzirali odigrali su dve utakmice u grčkom prvenstvu veoma dobro, na način na koji i inače igraju. Ekipa u kojoj se sve zna. Sem primarnog kontranapada, tu je napad “5 na 5″, igraju zaista izvanredno sa veliki protokom lopte i nema praktično nijednog šuta koji nije izgrađen i koji nije dobar šut. Prva stvar koju treba da shvatimo je da ćemo igrati odbranu 24 sekunde i da budemo spremni na to”.