Partizanov lakši trening u Hali Sportova

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Mege rezultatom 103:78 u okviru 18. kola ABA lige.

Sjajno su crno-beli odigrali ovaj meč, a ono što je najbitnije za Željka Obradovića uz pobedu, to je da je odmorio nosioce igre u većem delu utakmice, dok Egzum nije morao ni da ulazi na parket.

Od samog starta je Partizan preuzeo kontrolu, fenomenalno ga je služio za tri poena, kojim je uspeo brzo da se odlepi i uvede meč u mirniji tok.

Parni valjak je za 20 minuta postigao 65 poena, što je rekord ABA lige po broju poena od strane gostujuće ekipe u istoriji ovog takmičenja.

Nastavio je u istom ritmu Partizan i drugo poluvreme, razlika se samo povećavala, pa je u jednom trenutku otišla i na +30.

Uspela je Mega do kraja susreta da smanji prednost, ali se pitanje pobednika u Hali Sportova nije dovodio u pitanje.

U Partizanu su šestorica košarkaša bili dvocifreni – Madar 15, Naneli 14, Anđušić, Panter i Smailagić su postigli po 13, a Avramović je dodao 10 poena.

Kod Mege su se istakli Đurišić sa 17, Cerovina sa 12 i Branković sa 11 poena.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite uz Meridian sport:

IV ČETVRTINA

Održava prednost Partizan, videćemo da li će preći 100 poena. Vukčević je završio utakmicu zbog pet ličnih. Zakucavanjem Smailagića je Partizan prešao 100 poena.

III ČETVRTINA – 57:85

Partizan otvara drugo poluvreme poenima Madara uz faul. Siguran je bio i sa linije slobodnih bacanja. Održavaju crno-beli prednost koja je otišla na +30, a Obradović koristi ovakav rasplet da odmori nosioce igre. Uspela je Mega malo da se opusti i smanji razliku, a crno-belima je pala koncentracija u završnici. Ipak, u poslednju deonicu ulazimo sa 28 poena prednosti u korist Partizana.

II ČETVRTINA – 37:65

Nastavljaju crno-beli u istom ritmu. Stigli su i do +20, zaista sjajno šutira Partizan na ovoj utakmici. Za pet minuta igre u drugoj četvrtini, Parni valjka je postigao 23 poena, dok su Megi dostupili samo pet. Anđušić pogađa 11 trojku za Partizan. Sve ide od ruke crno-belima, Mega nema odgovor na šutersko raspoloženje ekipe Željka Obradovića. Sa +28 prednosti Partizan završava prvo poluvreme. Naneli je najefikasniji sa 12 postignutih poena. Partizan je oborio rekord ABA lige sa postignutih 65 poena u prvom poluvremenu.

I ČETVRTINA – 17:28

Počela je utakmica. Dobar poečtak ekipe Partizana. Mega je povela na startu 2:0, ali su crno-beli furiozno odgovorili i napravili su seriju 12:1 i posle poena Lesora je trener Barać zatražio tajm-aut. Uzvratila je Mega posle pauze serijom 5:0, ali je odbio nalet Partizan i pogocima sa tri poena je nastavio da održava dvocifrenu prednost. Služi šut Parni valjak na ovom susretu, pa na pauzu ide sa dvocifrenom prednošću.