Bruka Zvereva: Nemac ispao od 83. igrača na ATP listi!

Iznenenađenje drugog kola Master turnira u Majamiju je preokret Finaca Emila Rusuvuoria, 83. igrača na ATP listi, koji je u zanimljivom meču pobedio sedmog igrača sveta Aleksandara Zvereva rezultatom 2:1.

Zverev je ovim porazom potvrdio da ima još mnogo da radi na svom psihološkom aspektu, jer je na takmičenje u Majamiju došao direktno iz Meksika sa velikom euforijom posle titule koju je osvojio na turniru u Akapulku.

Početak meča ukazivao je da će ovo biti još jedna rutisnka pobeda nemačkog tenisera, pošto je prvi set dobio posle samo 37 minuta igre. Ipak, usledio je veliki pad u igri, Zverev je pravio mnogo grešaka, pogotovo kada se radi o servisu, a njegov protivnik je to umeo da iskoristi na pravi način.

Rezultat (1:6, 6:3, 6:1) i sam prokazuje da je Aleksandar Zverev izgubio kontinuitet posle prvog seta, a dvadesetjednogodišnji Finac e u nastavku odličnom igrom osvojio dva seta i pobedio u meču koji je trajao 125 minuta.

Rusuvuori se posle velike pobede sastaje sa Šveđaninom Mikaelom Imerom, koji je u još jednom iznenađenju pobedivši Nikolosa Basilašvilija prošao dalje, doduše ne toliko velikom kao što je Finčeva pobeda nad Zverevim.

ATP turnir u Majamiju pripada Masters 1000 seriji, a aktuelni šampion je Rodžer Federer, koji je na Floridi najbolji bio 2019. godine jer u 2020. godini takmičenje nije održano zbog početka pandemije koronavirus.

Međutim, Švajcarac je odlučio da ove godine preskoči Majami, te ćemo sigurno dobiti novog šampiona.