Dimitrov u polufinalu Roterdama

Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se danas u polufinale turnira u Roterdamu, pošto je pobedio 25. igrača sveta Aleksa De Minora posle tri seta, 6:3, 3:6, 7:6.

Dimitrov, 28. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 36 minuta.

On je u četvrtom gemu prvog seta oduzeo servis Australijancu, što mu je bilo dovoljno da povede u meču. De Minor je uzvratio u narednom setu, poveo je sa 5:0, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio.

Najbolje kvote za sve sportove samo na Meridianbet.rs

Teniseri su u trećem setu napravili po brejk i odigran je taj-brejk u kome De Minor nije uspeo da iskoristi dve meč lopte, Dimitrov je dobio taj deo igre sa 8:6 i plasirao se u polufinale.

On će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima i Rusa Danila Medvedeva.