Alkaras se zaleteo ka novoj tituli Indijan Velsa kao brzi voz

Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u treće kolo Indijan Velsa, pošto je savladao Tanasija Kokinakisa – 2:0 (6:3, 6:3).

Prvi nosilac turnira i drugi igrač sveta je slavio u drugom kolu posle jednog časa i 18 minuta igre.

Alkaras je već u drugom gemu napravio brejk i u nastavku seta bio siguran u servisu.

U drugom setu je bio još ubedljiviji. U prvom gemu je propustio dve brejk lopte, ali mu je u trećem bila dovoljna jedna.

Rivala je dokrajčio u devetom gemu, poslednjem na meču, oduzevši još jednom servis Australijancu.

Meridian ima najbolje kvote

U narednoj rundi, Alkarasa čeka Talon Grikspor koji je u prethodnoj rundi savladao Argentinca, Gidoa Pelu (7:6, :6)

Tejlor Fric je savladao Bena Šeltona rezultatom 4:6, 6:4, 6:3, a dalje se plasirao i Holger Rune, koji je bolji bio od Makenzija Mekdonalda sa 7:5, 6:3.

Trijumfe posle dva seta ostvarili su i Adrijan Manarino, Hubert Hurkač i Sebastijan Baes.