Revija brejkova i čelični nervi Argentinca za kraj Ducijevog puta u Rimu

Dušan Lajović završio je učešće na mastersu u Rimu. Argentinac Sebastian Baes bio je bolji od srpskog tenisera posle dva sata i 13 minuta velike borbe – 7:6, 7:6.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Veoma uzbudljiv meč odigrali su Lajović i Baze. Niz preokreta, brejkova, a na kraju Argentinac je bio taj koji je bio pribraniji u najvažnijim trenucima zbog čega je i nagrađen trijumfom.

U trećem kolu igraće protiv pobednika duela Luke Nardija i Holgera Runea.

Posle sigurnog starta prvog seta na obe strane videli smo čak tri uzastopna brejka koji su Lajoviću doneli prednost 4:2.

Tridesetrogodišnji as iz Stare pazove je u 10. gemu (5:3) imao set loptu na servis rivala, istu je propustio a odmah potom i predao gem Baesu koji se u potpunosti vratio u set.

Isti je na kraju dobio u taj-brejku iskoristivši drugu priliku – 7:3.

Drugi set doneo nam je čak osam brejkova. Prvi je “udario” Argentinac, da bi Lajović uzvratio sa dva vezana brejka i kao i u prvom setu poveo 4:2.

Odmah je Baes vratio prvi brejk, ali je Lajović imao priliku da odvede meč u treći set. Servirao je za isti u devetom gemu, ponovo vratio neizvesnost u set. Usledila je neverovatna razmena brejkova u 11. i 12. gemu i novi tajbjrek u kom je srpski teniser ipak morao da prži ruku rivalu.

Tako je Lajović prvi od srpskih predstavnika “spakovao kofere” iz Rima. Miomir Kecmanović, Hamad Međedović i Novak Đoković nastavljaju svoj put u večnom gradu.