Medvedev nastavio da posrće i posle Rolan Garosa

Francuski teniser Adrijan Manarino plasirao se u četvrtfinale turnira u holandskom Hertogenbošu, pošto je pobedio trećeg igrača sveta Danila Medvedeva sa 2:1, po setovima (4:6, 6:4, 6:2).

Manarino, 52. teniser sveta, pobedio je ruskog igrača i prvog nosioca za sat i 59 minuta.

Prvi set Medvedev je prelomio u svoju korist posle tri brejka posle rezultata 2:2, a Rus je napravio jedan više i sačuvao prednost do kraja seta.

Francuz je u drugom setu kod rezultata 5:4 stigao do dve brejk i set lopte, a iskoristo je drugu za izjednačenje u setovima.

Manarino je na krilima odlične igre iz drugog seta nastavio i u trećem. U odlučujućem setu je iskoristio dva brejka i došao do pobede i prolaska u narednu rundu.

EKSKLUZIVNO – registruj se i osvoji do 120.000 RSD bonusa na uplatu prvog depozita

Ovo je bio njihov šesti međusobni meč i četvrta pobeda 34-godišnjeg francuskog tenisera.

U četvrtfinalu Manarino čeka pobednika meča između Australijanca Džordana Tompsona i kanadskog tenisera Miloša Raonića.

Medvedev je nakon fantastičnog početka sezone vezao dva turnira na kojima takmičenje završava već na prvoj prepreci, pošto je na Rolan Garosu eliminisan na startu.