VTA Majami: Ribakina se mučila, Azarenka protutnjala u narednu rundu

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina plasirala se prošle noći u treće kolo turnira u Majamiju pošto je pobedila Ruskinju Anu Kalinskaju sa 7:5, 4:6, 6:3.

Šampionka Indijan Velsa i trenutno sedma teniserka sveta je protiv 64. na WTA listi slavila posle dva sata i 16 minuta igre.

Nakon što je izgubila prvi gem na meču, Ribakina je od rezultata 4:5 vezala tri gema i dobila prvi set. U drugom setu je povela sa 4:1, pre nego što je doživela veliki pad u igri i dozvolila protivnici da osvoji pet gemova zarednom i izjednači na 1:1 u setovima.

Ribakina je u odlučujućem setu prva stigla do brejka i povela sa 4:2, Ruskinja je odmah u narednom odgovorila, ali je šampionka Vimbldona novim brejkom u osmom gemu rešila ovaj meč.

Ona će u trećem kolu igrati protiv španske teniserke Paole Badose, koja je eliminisala Nemicu Lauru Zigemund.

Najbolje kvote za sve sportove samo na Meridianbet.rs

Dalje je prošla i Beloruskinja Viktorija Azarenka koja je slavila protiv Italijanke Kamile Đorđi sa 6:3, 6:1 posle sat i 17 minuta igre. Trenutno 17. teniserka sveta je u prvom setu napravila tri brejka, dok je u drugom dva puta oduzela servis Nemici.

Njena naredna protivnica biće Poljakinja Magda Linet.

Plasman u treće kolo turnira u Majamiju ranije su, između ostalih, obezbedile i Amerinke Džesika Pegula, Koko Gof i Danijel Kolins, Letonka Jelena Ostapenko, Ruskinje Anastasija Potapova i Ljudmila Samsonova i Beatriz Hadad Maja iz Brazila.