Atina kliče Mijatu Gaćinoviću: Srbin golom u 95. minutu srušio Atromitos

Kliče večeras Atina Mijatu Gaćinoviću! Barem onaj deo koji je naklonjen navijačima AEK-a. Ponovo je Srbine spasio tim i golom u 95. minutu srušio Atromitos – 2:1.

Neverovatan meč smo imali prilike da ispratimo večeras. Zanimljivo je da su dosuđena čak tri penala, a šuteri su bili savršeni. Na sreću po AEK, oni su imali jedan jedanaesterac više.

Branilac šampionske titule u Grčkoj od početka sezone nije na nivou igara iz prethodne sezone. Prvi put u šampionatu su vezali dve pobede.

Iako Atromitos nije neka sila u tamošnjem fudbalu, krvario je AEK za tri boda. Poveli su momci u žutim dresovima u 31. minutu preko Nordina Amrabata, brata igrača Mančester junajteda – Sofijana.

Precizan je bio Marokanac sa bele tačke, a uzvratio mu je na drugoj strani Poljak Karol Angielski u 89. minutu. Prethodno je desni bek Đibril Sidibe zbog skrivljenog penala dobio crveni karton.

Činilo se da je to to. Da je podela bodova neminovna. Već su postale pristalice AEK-a razočarane novim kiksom u domaćem prvenstvu.

Međutim, sviran je još jedan penal u 95. minutu. Odogovornosti se latio Gaćinović i lagano pogodio za pobedu i opštu ekstazu domaćih navijača.

Bio je ovo drugi gol Gaćinovića u ovoj sezoni posle pet kola. Zanimljivo je da je AEK dao tek devet pogodaka i moraće napadači značajno bolje u nastavku sezone ukoliko je odbrana šampionske krune glavni cilj.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

U drugom meču dana je bez većih muka slavio Panatinaikos naših Filipa Đuričića i Filipa Mladenovića protiv Asterasa – 4:1.

Mladenović je bio asistent kod prvog gola Vilijama Araa. Sa druge strane je Đuričić veoma dobro dejstvovao na sredini terena i bio konstantna opasnost po gol rivala iako nije imao opipljiviji učinak. Obojica su odigrala po 90 minuta i dala veliki doprinos pobedi tima Ivana Jovanovića koji je imao okršaj sa kolegom Milanom Rastavcem koji predvodi Asteras.