Stanojević opširan na konferenciji pred „drugi debi“

Aleksandar Stanojević trenutno je u drugom mandatu u Fudbalskom klubu Partizan. U Partizanu je bio pre 10 godina, kada su crno beli igrali Ligu šampiona. Sada, Stanojević smatra da je u težoj poziciji, ali najavljuje ofanzivu.

Stanojevića u subotu očekuje prva utakmica nakon povratka, dočekaće Rad, a zanimljivo je i da je na debiju u Humskoj, davne 2010. bio duel istih rivala.

-Malo smo povećali broj treninga, da bismo se upoznali, da igrači vide šta želim. Za to mi je potrebno vreme. Generalno sam odradio samo jedan trening sa celom ekipom, zbog odlazaka igrača na mečeve reprezentacija. Imamo problem da se Brežančić povredio tokom ovih treninga i neće biti spreman za neki naredni period, svi ostali su zdravi-, rekao je Stanojević na konferenciji za medije.

U prvom mandatu u Humskoj, kada je Stanojević preuzeo ekipu, zaostajali su za Zvezdom četiri boda. Do kraja sezone, usledio je preokret, pa su crno-beli slavili titulu. Ove godine, Partizan za večitim rivalom zaostaje šest bodova.

-U Partizanu nikad nije lako i ne volim da poredim vremena. Mislim da je sada teža situacija, jer je Zvezda već neko vreme dominantnija u prvenstvu-

Partizan je za vreme Sava Miloševića na dosta mečeva  gubio stečenu prednost. Novi trener crno-belih, međutim, ne misli o tome.

-Veliki je pritisak kad igrate u Partizanu, strah od neuspeha postoji. To rešavate glavom, u fudbalu nema garancije da ćete pobediti i najbolji klubovi su gubili u finalima Lige šampiona preokretom. Bitno je da se fokusiramo na utakmicu, da ne razmišljamo o tome previše-

Osvrnuo se Stanojević i na sastav ekipe i susret sa Radom.

Vitas i Banjak su u prednosti jer su igrali nekoliko utakmica zajedno. Za sada su oni prva opcija, ali videćemo, možda dođe još neko pojačanje na toj poziciji. S obzirom da sada imamo pet stranaca, Suma je dve utakmice kažnjen i znamo koga ćemo tu koristiti. Volim da rotiram, tako da ne znači da će Banjak uvek biti siguran pozadi. Možda ako dođe neki štoper, možda nekad četiri stranca budu samo ovi napred, tako da sve zavisi-

O Vujačićevim dobrim partijama za Crnu Goru govorio je pohvalno, ali kaže i da tek treba da ga upozna, a da će uvek igrati onaj ko je najbolji.

-Generalno volim da imam različite tipove igrača. Planirao sam da dam šansu Brežančiću na levom beku, jer ima ofanzivnije karakteristike, kao i Lutovac desno. Koristio bih i Brežančića, da. Miljković je dosta dobro spreman, videćemo za sutra još, imamo još nekih nedoumica. Moramo da pravimo balans. Ako ne igra Šćekić, onda smo niži i treba da to kompenzujemo drugde i slično. To ćemo još odlučiti, ali Miljković je spreman-

Pričao je Stanojević i o željama i idealnoj igri svog tima…

-Moja je želja da iz poslednje linije počinjemo napade, da “igramo”, da imamo takve igrače koji to žele. Za sada nemamo idealnu poslednju liniju, ni idealan tim. Nemamo vremena da previše menjamo i rotiramo. Videćemo. Radili smo dosta analiza i treninga. Mislim da sam celom timu predočio dosta toga i nadam se da su prihvatili bar 20-30 posto toga. Malo je vremena-

Pohvalio je i golmana Vladimira Stojkovića i istakao da mu igrači veruju, i za kraj prokomentarisao selekciju tima koju je zatekao kada se vratio u Humsku 1.

-Imate Sadika i Matića koji su slični, ali možda i oni mogu da igraju zajedno. Možete da igrate i samo s jednim napadačem, ali bitno je koliko imate igrača u samoj završnici i odakle dolaze. Ne moraju sve da budu klasični napadači. Igraćemo sa više napadača, ofanzivnijih, a da li će biti dva klasična špica ili ne, videćemo. Malo sam skučen sa menjanjima, ali ne znači da nisam zadovoljan tim-, zaključio je Aleksandar Stanojević.

Bjeković: Da neko radi protiv Partizana, ne bih ostao u savezu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #14 | FK MLADOST Bački Petrovac

6 Komentara

    Rad je ekipa za nabijanje gol razlike, nece biti problema

    Nadam se da ce Stanojevic vratiti pre svega poljuljano samopouzdanje igracima i da ce im vratiti veru u sopstvene kvalitete! Ocekujem mnogo angažovaniji Partizan u svakom mecu!

    Koliko mi je samo drago sto se ovaj covek vratio

    mnogo vise poverenje mi uliva Stanije nego sto je bio Savo,mislim i da je bolji trener i da ce da trgne ekipu Partizana i da ce biti bolje u buducnosti,i ko zna mozda i zaigraju u ligi evrope sa njim

Postavi odgovor