Dugo je u srpskoj javnosti fudbalska reprezentacija tema broj 1. Nakon poraza od Škotske u baražu za Evropsko prvenstvo, smenjen je selektor Ljubiša Tumbaković, a i dalje nije poznato ko će preuzeti nacionalni tim.
Javnost i dalje traži odgovornog za neuspeh selekcije, a srpski fudbaler Nemanja Maksimović je u Jutru na TV Prva govorio o mentalnoj blokadi tima.
-Jako teška tema za ljude izvan i u fudbalu. Imali smo sjajnu šansu protiv Škotske da posle 20 godina odemo na EURO, nismo iskoristili i ostaje žal kod svih nas. Kao da nam nešto nedostaje, ne znamo ni sami šta. Trudimo se da budemo tim i da stvorimo pobednički mentalitet, ali i vratimo publiku, jer smo izgubili poverenje javnosti-, rekao je Maksimović.
Nezaobilazna tema bio je selektor.
-Seletkor je jako bitan, ali problem je u nama samima. Moramo sami da shvatimo svaku utakmicu maksimalno ozbiljno. Imamo problem da kada nas svi otpišu igramo najbolje, a kada se očekuje pobeda uvek kiksnemo. To se desilo u Norveškoj i protiv Škotske. Mi prvi sami moramo da napravimo atmsoferu i svaki meč igramo maksimalno-, kazao je Maksimović i dodao:
-Nemam informaciju ko bi mogao da bude novi selektor. Veliki broj imena se pominje, ima dva i po meseca do okupljanja pred tri možda i najvažnije utakmice u ciklusu. Ljudi iz Saveza imaju vremena da donesu pravu odluku-
Maksimović trenutno igra za španski Hetafe.
-Skoro je zaboravljena pandemija, svi pričaju o snegu. Jednom u 50 godina padne u Madridu. Svi se igraju, uživaju u tim čarolijama i stopirano je funkcionisanje, posebno vikendom, svi su napolju sa decom. Čak i skijama idu po ulici. Španci nisu spremni za ovo i nemaju veliki broj mašina, čiste se samo glavne ulice-
Na kraju, govorio je o svom statusu u klubu.
-Iskreno, imao sam težak period pre dolaska u Hetafe, dve i po godne, a sada sam standardan i zadovoljan sam. Dobre rezultate smo imali u tom periodu, ali ove ne, pa se svi nadamo da ćemo se popraviti. Ne razmišljam o koraku napred, srećan sam u Madridu i klubu. Ako se dogodi transfer super, ako ne – takođe sam zadovoljan-, zaključio je Nemanja Maksimović.
Novi hit u Slagalici – ovog puta zbog Nenada Lalatovića!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08



Brale
Jeste problem u igračima ali su im ruke i noge vezane od strane FSS i onda se postavlja pitanje šta uopšte mogu da urade. Treba da se smeni celokupno rukovodstvo i da se dovedu ljudi koji će da rade u interesu države i reprezentacije.
nanazmaj
Od glave riba smrdi…Dok se ne srede kljucne stvari i procisti FSS,ni kvalitetnog selektora necemo imati,a ni motivaciju momaka da naprave cudo!
Rade Vulic
Ima toga da je i problem.medju vama, ali kad igrac nije motivisan dzaba sve
palasio
mani bre Maksimovicu da pricas neke stvari,sto lepo ne kazes kako jeste i kako stoje stvari,ne razumem kako svi mogu da cute i da okrecu glavu od problema,to mi nikada nece biti jasno i nikada necu razumeti,pa cela Srbija vidi u cemu je problem,i opet nikom nista i opet ide sve po starom
Biska
Zato sto mu je ovom izjavom mesto u reprezentaciji zagarantovano, zato i prica ovako
rodrigo
naravno da ima velike krivice i samih igraca,ali sve ide od glavnig ljudi u savezu,to je tako i nikako drugacije,samo kod nas je moguce da toliko ene nadjemo selektora,niko nece na klupu,a i sto bi kada svi znaju ko vodi taj savez,strasno
Gemo
Upravo tako zna se ko je kriv za sve i od koga nastaju svi problemi
Flaki
Ma kod nas je problem u FSS-u…ovde su.u savezu potrebne korenite.promene….
DI MARIA
Ma daj bre pa igrači bi davali 200% da imamo prave ljude u savezu,pravog sektora Itd ,zna se od koga sve krece
Dzoker
Upravo tako da imaju ljude sa kojima mogu da rede svi bi jurili da igraju za reprezentaciju
Mare457
Ma sta ce nam selektor kad imamo mi selektora Kokezu i Pantelica,kad se udruze sa menagerima to nema bolje!
Familija0
Velika je stvar do selektora,dobar selektor dok ne preuzme nema dobrih rezultata!
El matador
Pa kad bi pojedini igrali 40% kao sto igraju za klubove gde bi nam bilo kraja!
Maras!!!
Bitan je kad vecina radi i slusa kako kaze savez i menageri!