Partizan je prešao pola puta do trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, među najzaslužnijima – Aleksandar Šćekić.
Visoki vezista u tandemu sa Sašom Zdjelarom čini važnu kariku na sredini terena.
Neizostavan je u ekipi Sava Miloševića, a Šćekić se u Velsu pokazao i u ofanzivi.
Partizan je sa 1:0 (0:0) pobedio Konahs za mirniji revanš 1. avgusta u Humskoj.
Jedini strelac u Rilu bio je upravo Aleksandar Šćekić. Prvi evropski gol Partizana ove sezone, ujedno prvi i za njega na evro-sceni u karijeri.
– Teška utakmica, više smo se tukli s njima nego što smo igrali fudbal. Mnogo smo kvalitetniji, faulovima su jedino mogli da nam se suprotstave.
Teren je bio u izuzetno lošem stanju, jako suv. U Beogradu je izvanredan, biće nam mnogo lakše da igramo.
Rezultat će da bude još veći – poručio je Šćekić.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade!
Golman Partizana Vladimir Stojković nije imao previše posla u Velsu.
– Očekivali smo da će pored katastrofalnog terena da bude i tuče. Počela je već od petog minuta.
Nisu želeli da igraju fudbal, opredelili su se za tuču i duge lopte, i to je legitimno. Imali smo mnogo šansi, očekujem rutinsku pobedu u Humskoj – rekao je Stojković.
Trener Milošević zamerio je Stojkoviću i Tošiću na dobijenim žutim kartonima.
– Uhvatio sam loptu u vazduhu preko dvojice. Kada su videli da mi je naručju, krenuli su mi u trbušnjake, da me unesu u gol.
To me je iznerviralo, jer tako najlakše dolazi do povreda – objasnio je Stojković svoj nešto ishitreniji potez.
Partizan ne igra za vikend u Linglong Superligi, jer je odložio meč 2. kola i gostovanje Javoru zbog obaveza u LE.


