Alison Beker doživeo je takvu povredu da će Liverpul što pre morati da dovede još jednog golmana, barem dok se on ne oporavi.
Brazilac je na otvaranju Premijer lige, u pobedi nad Noričom od 4:1, morao da napusti teren zbog povrede desne noge.
Prve prognoze oko toga koliko će pauzirati tek se očekuju, a nezvanično se pominje da bi mogao da odsustvuje barem šest nedelja.
Alison je poslao poruku navijačima preko društvenih mreža.
– Hvala svima na porukama! Vratiću se brzo, još jači!
Jirgen Klop je posle utakmice potvrdio da se radi o povredi lista, te da “ne izgleda dobro”.
– U pitanju je list. Nije mogao da nastavi, to nije dobar znak, videćemo. U sredu svakako neće igrati u meču Superkupa Evrope s Čelsijem. To mogu da kažem sa velikom sigurnošću. Da li je nešto pokidao? Možda, ali to ne možemo da znamo pre pregleda skenerom – rekao je trener “crvenih”.
PREOKRET VICEŠAMPIONA EVROPE Što Ndombele započe, to Kejn dovrši!
Šansu u odsustvu Alisona dobiće Adrijan, koji je stigao poslednjeg dana prelaznog roka.
– Adrijan je dobar golman, u ovakvoj situaciji vam je potreban neko ko je igrao u ligi. Miran je, dobar na lopti, to nam je zaista važno. Ipak, ne želimo da imamo samo jednog spremnog golmana – poručio je Klop.
To znači da Liverpul možda traži kratkoročno rešenje, a kako je prelazni rok što se tiče kupovine završen, mogao bi da dovede samo nekog slobodnog igrača.
Kako prvo rešenje pominje se Endi Lonergan koji je tokom priprema bio u Liverpulu, kao i Majkl Vorm kom je istekao ugovor sa Totenhemom, a tu je i Ali Al Habsi, koji je napustio Reding.


