Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) uvela je novine kada se radi o poslovanju fudbalskih agenata prilikom transfera igrača.
Od nedavno se primenjuju nova pravila u toj industriji koja je u prošloj godini fudbalskim menadžerima donela zaradu od preko 600 miliona evra.
“Novi propisi uvode osnovne standarde usluga za fudbalske agente i njihove klijente, uključujući obavezni sistem licenciranja, zabranu višestrukog zastupanja kako bi se izbegao sukob interesa i uvođenje ograničenja na naknade agenata, sve u cilju jačanja stabilnosti ugovora, štiteći integritet sistema transfera i postizanja veće finansijske transparentnosti”, navodi se u ranijem saopštenju FIFA.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
Agenti su prošle godine za 24 odsto prihodovali više nego u odnosu na 2021. godinu, ali prema novim regulativama njihova zarada će u budućnosti biti manja.
Njihova provizija na transfere i plate igrača biće ograničena na tri odsto kada agent zastupa samo igrača, dok će u slučaju da zastupa igrača i klub koji ga kupuje provizija biti ograničena na pet odsto (10 odsto kada zastupa klub koji prodaje igrača).
Među novim uredbama neće više kao posrednici moći da se pojavljuju braća, roditelji ili treće strane, već isključivo licencirani agenti koji su položili i FIFA testove.
Vlahović strelac protiv Real Madrida (VIDEO)
BONUS VIDEO:



Napredak
Sve su to dobre mere da se preuzme kontrola nad finansijama koja je skoro izmakla potpuno pracenju i realnim izvorima!!!!
Tole
FIFA uvidela da može mnogo više novca da prihoduje pa im uvalili kosku