Fudbalski klub Real iz Valjadolida je prethodne sezone ispao iz španske La Lige i ove sezone će se boriti u drugoj ligi, a dodatni problem biće nagomilana dugovanja.
Ispadanjem u niži rang takmičenja, zarada kluba će biti drastično manja, nego da je u eliti, a problem će predstavljati i dugovanja timu iz prethodne sezone.
Valjadolid nema dovoljno sredstava za isplate, a glavni cilj kluba da izbegne žalbe, koje sprečavaju registraciju novih igrača.
U tom cilju, klub već danima pregovara sa ekipom, preko kapitena, kako bi se dogovorili da se isplate odlože, sa limitom do kraja 2023. godine.
Razgovori su u toku i pozitivno rešenje se očekuje u narednim danima. Igrači iz prošle sezone koji više nisu u timu obavešteni su od strane svojih bivših saigrača.
Kako prenosi lokalni “Diario de Valladolid”, rukovodstvo priznaje da nisu isplaćena dugovanja, ali objašnjavaju da je to problem budžeta, a ne duga, jer postoje privremeni disbalansi zbog troškova koji stižu pre prihoda.
Kada je došlo do prethodnog ispadanja, na kraju sezone 2020/21, desilo se isto, ali je postignut dogovor i svi fudbaleri su, dobili ono što je predviđeno.
Valjadolid je imao politiku isplati igrače 30% tokom sezone i preostalih 70% na kraju. Problem je što sada nema dovoljno likvidnosti da se suoči sa ovim isplatama.
Zarada Reala iz Valjadolida je posle poslednje zimske pijace bila je 48.683.000 evra, dakle 70% je iznad 34 miliona evra.
Mnogi su se zapitali, kako Valjadolid ne može da podmiri troškove, posle transfera Vajsmana, za koji je dobio 4 miliona evra, Silvera 6 miliona, Larina 7,5 i Fresnedua za 10 miliona.
Od novca od transfera klub može da potroši samo 20 odsto, 65 odsto mora da bude ušteđevina. Trenutni sastav već premašuje ograničenje plata koje je postavila La Liga za tim i klub će morati da se oslobodi igrača ili da dogovori manja plaćanja.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
BONUS VIDEO:



Huan
Na njima je da pokušavaj a na igračimad da traže svoje, videćemo šta će na kraju biti
Dimaria
U jako teskoj su situaciji i mislim da neće uspeti tek tako da rese problem sa finansijama već duguju mnogo
Malteskisoko
Cim se nagomilaju dugovanja,zbog nemogucnosti isplate igracima,krecu problemi iz kojih se jako tesko vadi!!!!