Serija A: Kad ni 3,5 milijarde nisu dovoljne da se stane na "zelenu granu"

Klubovi iz Serije A prihodovali su prošle sezone (2022-2023) rekordnih 3.500.000.000 evra, odnosno 16 odsto više nego godinu dana ranije, ali ni tolika suma nije bila dovoljna da završe u plusu.

Kako pišu italijanski mediji, Juventus, Inter, Lacio, Fiorentina i “manje društvo društvo ostali su “kratki” za 441.000.000. Ma koliko to izgledalo bolno, ipak se nazire zrak svetlosti u finansijskom tunelu, jer je manjak prošle sezone upola manji nego pretprošle (998.000.000).

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Ono što brine jesu akumulirani gubici od sezone 2018-2019 koji iznose 3.400.000.000 evra. Od 20 timova Serije A, samo šest, među kojima su Napoli, Milan i Atalanta, prošlu sezonu je završilo u plusu.

Prihod od prodaje audiovizuelnih prava ostao je stabilan u odnosu na 2021-2022, što je timovima donelo 1,5 milijardi evra. Od transfera igračav fakturisali su 694.200.000 evra, 12% više nego prethodne sezone, ali i dalje 22% manje nego pre pandemije.

Promet od komercijalnih aktivnosti iznosio je 755.800.000 evra, što je uvećanje od 20% u odnosu na 2021-2022 i 23% u odnosu na 2018-2019. Prihodi na dan utakmica, koji uključuju prodaju karata, porastli su 401.800.000.

Povećanje prihoda kompenzovano je povećanjem troškova, u kojima prednjače operativni – 2.870.000.0000 evra, a povećanje troškova za osoblja (8%) i ostalih troškova (24%) je glavni razlog povećanja opštih troškova.

Na adresu Partizana stigla ponuda koja zadaje glavobolju Duljaju: Prodaja znači momentalnu kupovinu

BONUS VIDEO:

9 Komentara

    Ne sme se zaboraviti poguban uticaj epidemije korona virusa, taj period ih je baš skupo koštao

    3,5 milijarde zaradila Seria A,….toliko nije ni budzet Srbiie haha

    Trosi se mnogo,bas neracionalno trose pare

    Samo Napoli i Milan su u plusu,zato sto imaju sjajne navijace

    Treba sve evropske ekipe da se dogovore da sva moguca primanja,kao i kupovine igraca skresu 50 %.Arapi neka rade po svome,ali jednom ce morati stati jer ne moze u nedogled!!!!

    Sve to zbog ovih seikova i njihovih ulaganja u igrace i timove!

    Otislo je ovo daleko sve,placanje igraca i plate igracima,preterivanje!

    Pa kad se daju neverovatne plate za igrace!

    Pa koliko im je potrebno onda da završe u plusu jednom ,previse troše svi klubovi danas

Postavi odgovor