U Srbiji muk - u Austriji euforija: Arnautović “bolji” od Vlahovića, Rangnik može da bude heroj nacije

(Izveštač Meridian sporta iz Austrije)

Evropsko prvenstvo iza ugla, euforija kod Srba ni približna onoj iz Katara. Ako premotamo film na period pre smotre najboljih selekcija sveta, setićemo se pesama, priče, tekstova…

Ko god bi seo u kafić jedmna od prvih tema je bila Svetsko prvenstvo. Dve godine kasnije, još jedan uspeh je čekiran – odlazak na EURO nakon dve decenije. Ali balon euforije ne postoji, izduvan je pre početka, što možda i nije loše za izabranike Dragana Stojkovića Piksija. Za razliku od Srbije, Austrija željno isčekuje veliki turnir u Nemačkoj.

POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa.

Tamošnji “Kurier” ima specijalan dodatak za EURO, koji je posvetio predstojećem meču sa Srbijom. Sudar dve reprezentacije je na programu od 20.45, a glavni fokus je na Marku Arnautoviću.

Zbog srpskih korena, kao i činjenice koliko voli našu zemlju – najavili su utakmicu sa Srbijom kao “emotivnu za Arnautovića”.

“Poslednji domaći test pre Evropskog prvenstva”, piše na naslovnoj strani. Detaljno su analizirali utakmicu, kao i reprezentaciju Srbije, čije su igrače do tantična analizirali i predstavili. Euforija kod Austrijanaca je ogromna, nemerljiva u odnosu na nas. Videćemo ko će bolje proći.

Imaju zanimljiv način kako rangiraju igrače. Po njihovoj računici, imaju na svakoj poziciji boljeg igrača, čak su napisali kako je Dušan Vlahović lošiji igrač od Marka Arnautovića… Kristof Baumgartner od Aleksandra Mitrovića…

Velike nade polažu u Ralfa Rangnika, koji ukoliko nešto uradi – postaće heroj nacije.

Bonus video:

7 Komentara

    Toliko je bila emotivna utakmica za Arnautovića da nije mogao (sreća naša) da igra drugo poluvreme

    Videcemo mi kada se bude igralo,mada sad pred kraj utakmice su Austrijanci bolji!

    Pa Austrijanci imaju prava da budu ponosni na svoj tim mada to ne znači da su njihovi igrači bolji od naših ali sve to ćemo videti večeras.

    Videcemo sve veceras kad odmere snage naši momci da Austrijom koja ima stvsrno odlican sastav

    Ne znam samo u kojem segmentu je bolji od njega ali ajde!

    Pa ako nasi nastave da igraju sa tri pozadi crno nam se pise to je sigurno!

    E bas je on bolji od Vlahovic,kako da nije hahahaha

Postavi odgovor