Radnički potpisao bivšeg vezistu Lila

Radnički iz Kragujevca se posle prodaje Salija Vižđija u mađarski Đer bacio u potragu za novim vezistom i okončao je angažovanjem bivšeg igrača Lila.

Svojevremeno veliki talenat poznatog francuskog kluba, Darli Enlandu, u naredne dve sezone će nositi dres kluba iz srca Šumadije, zvanično je potvrđeno.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

“Enlandu je prilično zahvalan igrač koji može da pokrije više različitih pozicija u veznom redu i sigurno će predstavljati vredno pojačanje za manevar crvenih”, stoji u saopštenju Crvenih đavola.

Proveo je 24-godišnji fudbaler čak sedam godina u redovima kluba sa Pjer Moroa stadiona, ali nije dobio priliku da debituje za prvi tim.

Kalio se po pozajmicama, proveo određeno vreme u belgijskom Muskronu, potom igrao i za francuskog niželigaša Avranši.

Leta 2022. godine je napustio rodnu zemlju i potpisao za Radomlje u Sloveniji. U protekle dve sezone je upisao preko 40 nastupa za ovaj slovenački klub, a njegove partije ubedile su Radnički da bi mogao da bude veliko pojačanje za borbu u Superligi Srbije.

Srećan sam što sam ovde. Želim da svojim igrama doprinesem što boljim rezultatima kluba u ovoj sezoni. Nadam se uspešnoj sezoni i ostvarenju svih zacrtanih klupskih ciljeva“, kratko je poručio Enlandu nakon potpisivanja ugovora sa kragujevačkim klubom.

Bonus video:

5 Komentara

    Ovo mu je ozbiljan uspeh u karijeri, nije ni svestan gde je došao a što se Radničkog tiče najbolje bi bilo da tako i ostane

    Sve više dovode strance da je valjao nešto nebi otisao odande to je sigurno

    Kragujevcanima je potrebna pomoc u timu,potrebna je sveza krv

    Dokazao se u Slovenačkom klubu pa ne čudi što su iz kragujevačkog Radničkog poželeli da ga dovedu.

    Momku je oduvek bila zelja da igra u Srbiji,a pogotovo u srcu Sumadije!!!!

Postavi odgovor