Osim što je jedan od najvažnijih derbija u Evropi, Derbi dela Madonina bila je ovog vikenda još interesantnija – barem za Srbe. Sukob Intera i Milana u 5. kolu Serije A sa posebnom pažnjom je ispraćen u Ljutice Bogdana. Naime, Crvena zvezda u prvoj fazi Lige šampiona za protivnike ima oba milanska velikana, a gostovanje na San Siru Nerazurima očekuje je već 1. oktobra.
Inter se nije lepo proveo u obračunu sa najvećim rivalom, a ostaje da se vidi u kakvom će raspoloženju crveno-beli stići u Grad mode pošto njih večeras od 19.00 sati očekuje večiti derbi na stadionu Partizana.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Trener aktuelnog prvaka Italije Simone Inzagi bio je veoma ljut posle poraza od Milana sa 2:1. Priznao je da njegov tim igra loše i da ako ovako nastave, ništa ih dobro ne očekuje.
“Naravno da je Milan dobar tim. Igrao je bolje i zaslužio pobedu. Imali smo pogrešan pristup i nismo bili tim u pravom smislu. Ni u jednom poluvremenu nismo počeli onako kako se od nas očekivalo. Pokušao sam da izvršim ispravke, ali nije išlo“, rekao je Inzagi. “Donosili smo pogrešne odluke sa i bez lopte. To potvrđuju i primljeni golovi. Odgovornost je moja. Ni u jednom trenutku nismo ličili na tim koji je spreman za derbi. U poslednje tri godine to se dešavalo veoma retko. Već smo izgubili dosta bodova, a ovaj poraz je posebno bolan“.
MERIDIAN KVOTE – VEČITI DERBI: Partizan – Crvena zvezda
Interu je ovo bio treći uzastopni susret bez slavlja, pošto je prethodno remizirao sa Moncom i Mančester Sitijem. Otud sa Milanom deli šesto mesto u prvenstvu Italije sa osam bodova, tri koraka daleko od lidera Torina.
U međuvremenu, Milan je prekinuo niz od šest vezanih poraza u derbijima sa Interom.
“Milan dugo nije pobedio Inter i naravno da je bilo veoma važno da slavimo s obzirom na našu lošu formu od početka sezone. Igrači su pokazali hrabrost i zaslužili uspeh. Dugo vremena neki tim nije zadao Interu takve probleme“, rekao je Paulo Fonseka, strateg Milana, koji je domaćin Crvenoj zvezdi u šestom kolu Lige šampiona, 11. decembra.
Bonus video:



davidpantelic80
I da nije razočarao i da jeste, Zvezda nema šanse protiv njih
stefan.zvicer
Zaslužena pobeda Milana, od početka su nametnuli tempo
saleticnemanja
Inter je upravo zbog Zvezde razočarao, čuvaju se za možda i najtežeg protivnika u prvoj rundi LŠ
andrija.djulovic
Neće nam biti lako ni protiv Intera ni protiv Milana ali ostaje da se nadamo.
Momcilo
Bas su lose odigrali ovaj mec,ocekivao sam laganu pobedu protiv Milana jer su daleko bolji tim
kluka4002
Svakako mi protiv njih nemamo ni malo sanse ti je samo potanje koliko golova će nam dati
Ivan Banjac
Sta vredi kada su i dalje preozbiljna ekipa da bi mi mogli da uradimo nesto sa njima
jelenamilosevic540
Zato ce nas da pregaze samo tako osecam!