Ženska teniska reprezentacija Srbije će u ponedeljak otputovati za Luksemburg na takmičenje Prve grupe Evro-afričke zone za 2020. godinu.
Iz Beograda će krenuti Aleksandra Krunić, Olga Danilović i Fatima Idrizović, kao i selektor Tatjana Ječmenica Jevtić, dok će se timu u Luksemburgu pridružiti naša najbolja igračica Nina Stojanović.
Prvo kolo I grupe Evro-afričke zone Fed kupa za 2020. biće odigrano od 05. do 08. februara, Srbija se nalazi u Grupi A.
Osim Luksembugra, protivnik srpskim teniserkama biće i selekcija Švedske.
Ukoliko zabeleži pobede u mini plej-ofu Srbiju očekuje borba sa pobednikom Grupe B u kojoj se nalaze Poljska, Turska i Slovenija.


