Istorijski rezultat plasmanom u 1/16 finala Lige konferencija režirali su fudbaleri banjalučkog Borca. Na Gradskom stadionu pred punim tribinama remizirali su bez golova (0:0) sa kiparskom Omonijom i domogli se više nego dovoljnog boda za prvo proleće u Evropi.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Na konferenciji prisutnim predstavnicima medija po završetku susreta obratio se šef stručnog štaba tima iz Republike Srpske – Mladen Žižović.
“Slađe je ovako u poslednjem kolu osvojiti bod i da sami odlučujemo o sebi. Imali smo priliku da povedemo, promašili smo dve, tri šnase, bila bi fudbalska nepravda da nismo osvojili bod večeras. Svaka čast ovim momcima, konačno možemo promeniti imidž fudbala u BiH. Želimo i u sledećim bitkama da idemo što dalje”, istakao je mladi strateg i nastavio u istom dahu:
“Nismo igrali za remi. Videli ste da smo hteli da postignemo gol 70-80 minuta, promašili smo dve, tri kolosalne prilike. Poslednjih 10 minuta smo mudro želeli da sačuvamo bod. Svi ljudi kojima Borac nešto znači mogu biti apsolutno ponosni, postali smo najbolja generacija u istoriji Borca. Hteli smo sve ovo. Umorni smo, ali mi smo birali ovo. Sjajna polusezona. Želim pohvaliti stručni štab, analitičare koji su sjajno pripremili utakmicu”.
Samo reči hvale imao je Žižović za svoj tim.
“Iza mene stoji šest, sedam momaka. Želim im čestitati.Otklonili smo mnoge sumnje koje su postojale izvan našeg kluba. Mnogi su pričali da nećemo osvojiti ni bod, a mi smo ih demantovali. Još mi je slađe zbog načina na koji smo igrali”, poručio je trener Borca.
Bonus video:



vanicdusan01
Ništa lepše nego kad dokažete suprotno svim nevernim Tomama.
kluka4002
Tako je treba da budu ponosni na rezultete koje su ostvarili do sada i samo neka nastave ovako
davidpantelic80
Veliki uspeh za Borac, sve pohvale idu i za trenera