ODLUKA KRAJEM APRILA Još uvek traje dilema oko Olimpijskih igara

Olimpijske igre koje su ovog leta trebale da se održe u Tokiju mogle bi da budu pomerene, a sve zbog pandemije virusa korona.

Sport se odavno ne igra u većini zemalja široma sveta. Opasni virus je uticao na to i da postoji velia mogućnost da se Igre odlože.

Kako su preneli brojni izvori, Međunarodni olimpijski komitet u nedelju na sastanku odbio tu mogućnost i odlučio da im je za konačnu odluku potrebno četiri nedelje.

https://www.meridiansport.rs/olimpijske-igre-olimpijski-plamenstigao-u-japan-neobicna-slika-bez-publike-koronavirus/

Sportisti i komiteti žele da se OI otkažu, ali MOK pristaje samo na odlaganje i želi da se Igre održe 2020. godine i to bi verovatno bio kraj ove godine.

Konačna odluka o Olimpijskim igrama u Tokiju biće doneta na narednom sastanku krajem aprila.

Podsetimo, predviđeno je da se Olimpijske igre održe od 24. jula do 9. avgusta.

SVI BI DA SE IGRE ODLOŽE: MOK za sada odbacuje tu mogućnost

23 Komentara

    pa stvarno bih se zapitala da se nisu odlozile

    Neka se odloze i to je to dok ova situacija ne bude u potpunosti resena.

    Zalosno jeste, ali treba da se odlozi sve bukvalno, dok ne prodje ovo sr…e 🙂

    Imace Vise vremena da se pripreme. Nazalost ova situacija je sve u svetu pomerila. Nadam se da ce se sve uskoro normalizovati.

    U ovoj situaciji je sve neizvesno.
    A kada prodje pandemija, onda ce se sve znati. Doci ce nam bolje vreme, a onda ce se nadoknaditi i odlozeno ?

    Treba ih odloziti, jer sportisti nisu u mogucnosti da treniraju kako bi trebalo.

    Bolje da se odlizi za sledecu godinu.

    Bolje sledece, sto je sigurno sigurno

    Mislim da ce se samo odloziti,puno para su ulozili,a opet bezbednost je najbitnija

    Pa odluka zavisi od toga da li se napreduje u borbi protiv pandemije,tako da bice ludnica bilo ove godine ili sledece

    sledece godine nas ocekuje ludnica onda

    Situacija je neizvesna po pitanju razvoja i zavrsetka pandemije, nezahvalno je bilo sta planirati o ovakom velikom i bitnom dogadjaju. Strpljenja i sacekati jos malo.

    Ne znam sta je pametno…. japanci su pukli kesa na organizaciju…. Izgubice sigurno,evo nisam pametan

    Samo da ovo prodje, lakocemo za sve ostalo

    I da se odrzi OI nece to biti to. Ali daj Boze da sve prodje kako treba, pa neka se mozda samo odloze.

Postavi odgovor