Silvinjo: Srbija je jaka, ali i mi smo! Doveo bih tatu iz Brazila da gleda, bilo bi malo i 800.000 karata

Reprezentacije Albanije i Srbije sutra će od 20.45 u Tirani odmeriti snage u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Selektor Srbije Dragan Stojković je tokom popodneva izneo svoja očekivanja, zajedno sa napadačem Aleksandrom Mitrovićem, a nedugo zatim je pred novinare izašao i albanski selektor Silvinjo.

Meridian sport ti donosi ekskluzivnu promociju – registruj se i osvoji 7.000 RSD za sport i 500 spinova za slot

On je pohvalio naš nacionalni tim, ali veruje i u kvalitete svog tima.

“Mitrović, Vlahović i Jović su fizički jaki igrači, Srbija je jak tim. Ali imamo i mi jake igrače, Broju, Manaja, Uzuna, Nedima Bajrama, na koje sam veoma ponosan, očekujemo veoma dobru utakmicu. Čuo sam i selektora Srbije i svi žele pobedu, put do Svetskog prvenstva je veoma kratak, ali mi ulazimo u meč zbog tri boda, nadamo se da ćemo sutra imati dobru utakmicu. Za 90 minuta sve može da se desi, to je veoma dug period”, rekao je Silvinjo.

Ovaj termin je prilično nepopularan za fudbalere, koji jedva čekaju odmor posle naporne sezone.

”Istina je, mnogi treneri se žale na igrače posle sezone. Bio je ‘gust’ kalendar, a neki igrači imaju 10-15 dana odmora. Trenirali smo 5-6 dana zaredom. Sutra ću vam reći formaciju, protiv Andore smo napravili promene koje su dobro rezultirale, ali ovo je drugačiji tim. Za sutra imam 11 igrača na umu”, kaže Silvinjo.

Stojković u Tirani ušao u klinč sa novinarom: Nisi normalan što to pitaš…

Selektor Orlova je naglasio da je dobro upoznat sa kvalitetima selekcije Albanije posle detaljne analize i odgledanih nekoliko utakmica.

”Nemamo šta da krijemo, videli su naše poslednje utakmice i analizirali ih. Ne mislim da su uhvatili bilo koji element, većina stvari sa strateškog aspekta se radi na treningu. Oba tima imaju veoma poznate igrače na svetskom nivou”.

Sutrašnja utakmica se na obe strane doživljana na drugačiji način u odnosu na ostale.

”To je drugačija utakmica, danas je drugačije, juče je bilo drugačije, a sutra će biti isto. Uvek će biti drugačije iz oba tima, ali se nadam da možemo da vam pružimo lepu utakmicu u sportskom smislu, 90 lepih minuta za uživanje, oba tima imaju dobre igrače kao i trenere, mogu i ja da se ovde ubrojim, nadam se da ćemo uživati, kao i 22 hiljade navijača na stadionu. Čuo sam da je bilo preko 800 hiljada zahteva, oni koji su sutra na stadionu imaju sreće. Čak bih doveo i tatu iz Brazila da gleda utakmicu, ali bi to bio veoma dug put. Svi igrači su spremni i nadam se da ćemo sutra uživati u lepoj utakmici“, izjavio je Silvinjo.

BONUS VIDEO:

2 Komentara

    Sta da radimo kad ima toliko Albanaca!!!!

    Biće haos očekujem iskreno svašta i dobar fudbal i grub fudbal sve sve sto moze ponuditi jedna utakmica

Postavi odgovor