Atletiko razbio Barselonu: Flik ovo nije doživeo

Prvi polufinalni duel Kupa kralja doneo je fudbalsku demonstraciju sile na Metropolitanu. Atletiko Madrid je u potpunosti nadigrao Barselonu i slavio ubedljivim rezultatom 4:0 (4:0), ostavljajući katalonski tim u gotovo bezizlaznoj situaciji pred revanš. Ekipa Dijega Simeonea odigrala je jedno od najubedljivijih poluvremena poslednjih godina, dok je Blaugrana delovala nemoćno i dezorijentisano.

Sve je krenulo već u 7. minutu, kada je posle velike greške Đoana Garsije lopta završila u sopstvenoj mreži greškom Erika Garsije. Taj rani udarac samo je najavio ono što će uslediti. Atletiko je nastavio da melje rivala, a inicijativu je brzo pretvorio u novu prednost jer je Antoan Grizman u 14. minutu preciznim udarcem udvostručio vođstvo domaćih.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Kolčonjerosi su nametnuli razoran tempo i agresivan visoki presing, koji je u potpunosti razbio ideju igre ekipe Hansija Flika. Razlika između dva tima videla se pre svega u energiji, organizaciji i taktičkoj disciplini. Simeone je u prvom poluvremenu potpuno nadmudrio nemačkog stručnjaka, dok su igrači Barselone kasnili u svakom duelu i ostajali bez rešenja na lopti.

Dominaciju Atletika dodatno je potvrdio Ademola Lukman, koji je u 33. minutu iskoristio još jednu pukotinu u odbrani gostiju i povisio na 3:0. Katalonci su tada već bili u ozbiljnom nokdaunu, a slika na terenu nije nagoveštavala preokret.

Konačni udarac u prvom delu igre zadao je Hulijan Alvarez, koji je u nadoknadi vremena postigao efektan pogodak i zaokružio savršeno poluvreme Atletika. Barselona je, prvi put u Flikovoj eri, delovala potpuno slomljeno, iako je imala jedan tračak nade kroz udarac Fermina Lopeza koji je završio na prečki. U tim trenucima, domaći tim je već mogao da razmišlja o finalu.

GOLOVE POGLEDAJTE OVDE.

Drugi deo utakmice doneo je nešto odlučniji ulazak Barselone u meč. Katalonci su uspeli da zatresu mrežu u 51. minutu preko Paua Kubarsija, ali je slavlje kratko trajalo. Posle gotovo sedam minuta provere, VAR je poništio pogodak zbog minimalnog ofsajda Roberta Levandovskog, odluke koja je dodatno slomila ritam i samopouzdanje gostiju.

Iako su pokušavali da se vrate u meč, najčešće preko prodora Lamina Jamala, igrači Barselone ostavljali su previše prostora u poslednjoj liniji. Atletiko je delovao sigurno, smireno i spremno da svaku grešku kazni.

Situacija je po Barselonu postala još teža u 85. minutu, kada je Erik Garsija dobio crveni karton, čime je definitivno stavljena tačka na svaku nadu u povratak. Do kraja, čak ni dugih 10 minuta sudijske nadoknade nije donelo promenu rezultata.

Bonus video:

0 Komentar

    Ovo pokazuje koliko je Barselona u suštini neorganizovan tim, imaju oni zvučna imena ali nemaju kvalitetno vođstvo i idejnu taktiku igre.

    Ovo je totalni krah od koga Barselona nece moci ni u revansu da se oporavi!!!

    Eto i gigant kakav je Barselona mnogo osjeti izostanke nekih igrača nemaju igrački kadar koji može da zameni kada neko fali u prvoj postavi

    Odsustvo Rafi nje još nekih igrača pedija naravno mislim da bez njih Barselona ne može da igram na tom nivou ma kakvom igrala sve ostale utakmice

Postavi odgovor