Odželej okrenut samo ka ogledalu - a tamo vidi dobre znake: Kad ne uradiš svoj posao, ne možeš da kriviš sudije! Vezenkov ima odgovor na svako pitanje

Semi Odželej svaku priču počinje i završava pogledom u ogledalo. Ne traži krivce u drugima, čak i kada postoje, jer vrlo dobro zna da jedino što može da promeni stanuje u njegovom dvorištu. Poraz od Olimpijakosa bio je bolan i neprijatan, pogotovo zbog spoljnih faktora, ali pogled Zvezdinih igrača nije skretao pri susretu s novinarima. Nisu bežali od sopstvene odgovornosti, a prvi u tom redu bio je Nigerijac.

“Jednostavno moramo da budemo bolji. Nikad nije dobar osećaj izgubiti, ali, mislim, svaka čast njima, pobedili su nas”, rekao je Odželej za Meridian sport.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Skinuo je kapu moćnom rivalu, koji je dokazao da će kazniti svaku grešku. Činilo se da se grčki velikan nudio u finišu utakmice, Zvezda je imala svoje prilike da dođe do pobede, ali mirnoća je izostala u rukama.

“Olimpijakos je napravio više dobrih poteza – bilo da je reč o ničijim loptama, skokovima ili pogođenim šutevima. Na kraju, utakmica se svodi na te male stvari, na male poteze, a oni su ih skupili više i to je presudilo. Nismo uzimali ničije lopte, nismo pogađali šuteve koje smo morali da pogodimo, a oni su pogodili neke velike šuteve. Kao što sam rekao, kad se svi ti mali potezi saberu, na kraju izgubiš. Imali smo šansu, ali nismo uspeli da prelomimo utakmicu u našu korist.”

Sudije nisu pomogle srpskom timu u pirejskoj borbi, ali su Zvezdini igrači odmogli sebi, smatra Odželej.

“To je deo igre. Ne možemo da kontrolišemo sudije niti odluke koje donose. Mislim da treba da se fokusiramo na stvari koje možemo da kontrolišemo. Promašili smo mnogo šuteva, mogli smo bolje da igramo. Ja sam mogao da budem mnogo aktivniji u odbrani. Kada ne odradiš svoj deo posla kako treba, ne možeš da kriviš sudije.”

Uprkos izostanku rezultata u poslednje dve utakmice, crveno-beli nijednog trenutka nisu odustajali, pa čak i kada nije išlo, što raduje Zvezdinog stamenog košarkaša.

“Nećeš dobiti svaku utakmicu, to stalno ponavljamo, i naravno da nije lep osećaj kada izgubiš. Za nas je važno da se vratimo i popravimo te sitnice o kojima sam pričao. Kada sebi uvek daješ šansu da pobediš, to je dobar znak, ali moramo da budemo bolji već u sledećoj utakmici.”

Osim svega navedenog, na sinoćnji meč nadovezao se maestralni Saša Vezenkov. Uzeo je loptu i potpisao pobedu. Trojka koju je ubacio u poslednjem minutu pokazala je zašto je trenutno najkorisniji igrač Evrope.

“On ima izuzetno visok košarkaški IQ i šta god da uradiš, on ima odgovor, ima rešenje. Teško ga je čuvati, a njegovi saigrači znaju kako da ga pronađu. Svaka mu čast, odigrao je sjajnu utakmicu. Trenutno igra neverovatno. Da li je najbolji u ligi – ne znam, ali igra zaista fantastično.”

Imali su crveno-beli vetar u leđa – najveći na svetu bio je uz svoj voljeni tim.

“To je velika stvar. Đoković je izvanredan sportista i neko koga smo svi gledali kako stalno igra na vrhunskom nivou. Kada je takva osoba prisutna, to primetiš i želiš da pružiš svoj maksimum dok je on tu.”

Pogled u sutra za Nigerijca je i više nego kristalno jasan.

“Mislim da je najvažnije da napredujemo. Znamo da imamo šansu da pobedimo svaku utakmicu, u to nema sumnje. Moramo bolje da počinjemo mečeve. U prvom poluvremenu smo bili bolji, a onda je na kraju postalo neizvesno. Moramo da pobeđujemo ekipe ranije, da ne ostavljamo da sve zavisi od jednog šuta ili jedne odbrane u završnici. To moramo da rešavamo na vreme”, zaključio je Odželej za Meridian sport.

Bonus video:

0 Komentar

    On je jedan od retkih koji ne traži krivca za neuspeh u drugima nego iskreno kaže da nisu dali svoj maksimum.

    Ovaj meč isključivo presudila slobodno bacanja kojih smo mnogo omašili i naravno sudije koje su pomogle Grcima

    Mislim da nam niko nije kriv jer smo mnogo otvorenih šuteva na kraju omašili koji su morali da budu pogođeni

    Nažalost nismo mogli ni protiv sudija ni protiv ekipe

Postavi odgovor