O'NIL OTIŠAO POSLE OSAM GODINA Severna Irska ostala bez selektora

Reprezentacija Severne Irske ostala je ove srede bez selektora, pošto je legendarni Martin O’Nil napustio tu poziciju.

Tako je O’Nil otišao s klupe posle osam godina.

– Nakon što sam dobro razmislio i razgovarao s čelnicima saveza, verujem da je najpoštenije i pravo vreme da odstupim. Želeo sam da vodim Severnu Irsku u baražu za Evropsko prvensvo i radovao se prilici da se još jednom kvalifikujemo na veliki turnir, ali u sadašnjoj situaciji to više nije moguće – naveo je trener u saopštenju.

Baraž Lige nacija trebalo je da se igra u martu, ali odložen je zbog pandemije koronavirusa. Novi datumi biće naknadno poznati. Rival Severne Irske u polufinalu je BiH.
Zadovoljan je periodom na ovoj funkciji i rezultatima.

– Važno je da tim ostavljamo u najboljoj formi, ne samo kako bi imalo najbolje moguće izglede da se plasira na šampionat, već i da novi selektor može da ima dovoljno vremena kako bi nastavio nadogradnju na uspehe koje smo imali tokom mog osmogodišnjeg razdoblja – poručio je O’Nil.

Severna Irska je pre četiri godine u Francuskoj prvi put igrala na Evropskom prvenstvu i došla do osmine finala.

Kao najveći kandidat da nasledi O’Nila pominje se selektor mlade reprezentacije Jan Baraklo.

BAŠ MOĆNO Novi dres Engleske zaista je spektakularan (FOTO, VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Rekord koji teško da će biti oboren | RONALDO JE KRALJ PREMIJER LIGE

60 Komentara

    Otisla jedna legenda i sad dodje druga Kin to bi bilo dobro

    Vreme je da se malo posveti sebi pa u klupski fudval.

    Legenda..zanimljivo bi bilo da Kin preuzme

    Odlican trener, steta sto odlazi, nego kao i drugi ide za necim vecim

    Taman novi selektor ima vremena da se malo uhoda sa reprezentacijom

    Covek se zaštitio reprezantativnog fudbala, treba mu neki novi izazov

    Trebalo im je dugo da dodju do osmine finala

    8 godina,malo li je? Verovatno ima vec ponudu.

    Dobar trener, naci ce oni brzo drugog!

    Odličan trener, veliki gubitak za reprezentaciju

    Realno malo ko zna, ali Severna Irska nije imala nikada bolje rezultate nego sa njim.

    Dosadila mu reprezentacija, sad će u neki klub

    I jos ih je 8 godina vodio

    Mozda mu je dosadno postalo, dugo je bio tamo.

    Odlican je bio svakako, koji god da su razlozi odlaska..

    Zasitio se covek reprezentacije posle toliko godina! Sad ce da se vrati klupskom fudbalu

    Dobar trener, zna sta je najbolje za njega

    volim da citam ove novosti na meridianovom sajtu, uvek sve vesti iz sveta sporta! sjajno

    Mozda sad zeli da preuzme neki klub, u svakom slucaju ostavio je veliki trag u skotskoj.

    dobar trener resio covek nesto da promeni

    Verovatno ce da preuzme neki klub iz premier lige

    Steta, velika steta, ali on zna sto se odlucio za ovakav potez, covek se mozda i zasitio svega.

    Valjda ce sad nasim komsijama biti lakse da prodju baraz

    Tesko da ce moci da ga zameni neki trener slicnog kalibra. Odlican je bio.

    Tacno tako

    Bolje je otici kad je vreme a ne cekati da te oteraju

    Sto bi ga oterali, procvetali su sa njim…

    Jedan od boljih treneraaa?

    Slazem se, po meni baas steta sto odlazi….

    Svaka cast legendooo. Odlican si bio??

    Nek mu je sa srecom

    Legenda..zanimljivo bi bilo da Kin preuzme 🙂

Postavi odgovor