Karlik priznao poraz i čestitao Zvezdi: Kada pobediš možeš da pričaš šta hoćeš, ali biće još derbija

Odigran je i prvi abaligaški derbi ove sezone, a pobedu je pred svojim navijačima ostvarila Crvena zvezda.

Ekipa Saše Obradovića slavila je sa 100:96 protiv Partizana, a krajnji rezultat govori da je i ovoga puta bilo prilično neizvesno. Ipak, domaćin je u poslednjih nekoliko minuta uspeo da se odlepi i na kraju odnese važan trijumf pred evroligaške izazove u Španiji.

Karlik Džons je pružio solidnu partiju sa 12 poena i sedam asistencija, a posle meča je za Meridian sport u sportskom maniru čestitao rivalu na pobedi.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

“„Težak poraz za nas. Čestitam njima, izašli su na teren, borili se i pobedili. Mislim da su nas na kraju koštali detalji, nekoliko propusta u odbrani i par grešaka u napadu. Generalno, mislim da je bila dobra utakmica, ali morali smo brže da se prilagodimo. Reagovali smo, ali malo prekasno, a oni su kvalitetan tim i to su umeli da kazne“.

Na koje stvari je Partizan morao da obrati posebnu pažnju večeras?

„Pre svega detalje u odbrani. Igrali su dosta tu ‘špansku akciju’ i pravili su nam velike probleme iz toga. Moraćemo da pogledamo snimak i da analiziramo, jer je odmah posle utakmice teško sve precizno sagledati. Ali iz mog ugla na terenu, nismo dovoljno agresivno izlazili, niti smo menjali kada je trebalo. Takve sitnice su nas na kraju koštale.“

Derbi je drugačiji od svega ostalog, međutim, Karlik se za ovaj duel priprema kao za svaki drugi…

„Što se tiče rutine, sve je isto – budim se, radim iste stvari, imam isti ritam. Naravno, znaš da derbi znači više svakom klubu i svi žele da ga dobiju, pa u tom smislu možda postoji mala razlika. Ali ja pokušavam da svakom meču pristupim isto. Imam mentalitet pobednika i hoću da dobijem svaku utakmicu koju mogu. Ovog puta jednostavno nije išlo na našu stranu.“

Da li je ovaj poraz motiv više pred naredne bitke?

„Da, naravno. Kad pobediš, imaš pravo da se hvališ i da pričaš šta hoćeš. Tako da sigurno osećam da su oni sada odneli tu rundu, ali igraćemo opet protiv njih. Verujem da ćemo igrati ponovo i u Evroligi i želimo da uzmemo oba naredna meča.“

Ovoga puta navijači Partizana nisu bili prisutni u dvorani…

„Uvek bih voleo da naši navijači budu tu, da se čuje neko ko navija za nas. Ipak, to ne bi smelo da bude presudno, jer uvek imamo jedni druge, ekipu i stručni štab. Iskreno, najbolja atmosfera mi je kada igramo kod kuće i kada nema njihovih navijača. Ali iz mog iskustva, jedan od najboljih ambijenata bio je u Kupu, kada je bilo pola-pola. Tada si mogao da čuješ navijanje sa obe strane i tu energiju među navijačima dok mi igramo. To mi je bilo baš posebno.“

Za kraj se Džons dotakao i sve boljeg napadačkog izdanja svoje ekipe u poslednje vreme.

„Mislim da smo jednostavno svi shvatili da hoćemo da pobeđujemo. Svi znamo šta je potrebno za pobedu. Ja pokušavam da unesem energiju, da budem glasniji, da vodim ekipu. Mislim da smo uvek imali taj potencijal, ali verovatno su i moj povratak i povratak Šeja mnogo značili. Dva plejmejkera, dva lidera, mogu glasom i energijom da vode tim. Drago mi je što smo uspeli da preokrenemo stvari. To je veliki podatak za nas. Iskreno, za taj rejting sam saznao tek juče od jednog asistenta na treningu. Zanimljiva statistika, ali moramo da nastavimo u tom pravcu. Večeras nismo bili taj tim, ali jedino što možemo jeste da idemo dalje i da pokušamo da to zadržimo” ističe Karlik i stavlja tačku na razgovor.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Svjestan sam da je Zvezda bila mnogo bolji protivnik i da su zasluženo pobijedili kao što kaže bit će još derbija trenutno jedino što mogu je da pruža ruku boljem

    To je potpuno fer i sportski sa njegove strane mislim da je u redu čestitati kad je neko bolji

    Dzouns nije odigrao na nivou, i on je jedan od krivaca za poraz Partizana u derbiju

    Sudanac Karlik je priznao poraz od Zvezde, sad nema sta da prica i da se zali

    Karlik je pokazao da nije gazda grada, mora jos da trenira za Zvezdu

Postavi odgovor