Još jedan odlazak iz srpske košarke u NCAA

Sve je veći broj srpskih bisera koji se odlučuju da košarkaški razvoj nastave u SAD. Poslednji u nizu je i Aleksa Milenković.

Kako je preneo Džonatan Givoni, košarkaš Mege obavezao se na vernost Kalifornija Baptist univerzitetu, pa će karijeru nastaviti u NCAA Big Vest konferencije.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Milenković je u Megu došao 2021. godine, igrao je za omladinske selekcije i kalio se u OKK Beogradu, a od 2024. je član prvog tima Mege.

Branio je često i boje omladinskih selekcija Srbije na raznim turnirima, pa je sa U18 i U20 reprezentacijama učestvovao na Evropskim prvenstvima, a sa U19 selekcijom i na Svetskom prvenstvu pre skoro tri godine.

U prvom timu Mege nije imao veću ulogu, ali su očigledno u Kaliforniji prepoznatli potencijal u 22-godišnjem krilnom centru, koji se tako pridružuje brojnim zemljacima u američkoj koledž košarci.

Bonus video:

0 Komentar

    Po meni je ovo pametan potez za njega. Bolje da ode negde gde ć=ce igrati i razvijati se nego da sa 22 godine stagnira.

    Mega je opet pokazala da zna da razvija igrace. Mozda Milenkovic nije imao veliku ulogu u prvom timu, ali ocigledno ljudi prate i rad na treninzima, potencijal i fizicke predispozicije

    Iskreno, danas je ovo postalo potpuno normalno. Cim neko pokaze potencijal, odmah ide prica oko NCAA. Amerikanci nude vrhunske uslove, treninge, skolovanje i ogromnu promociju. Ako se tamo snadje, moze mnogo brze da napravi ozbiljnu karijeru nego da sedi na klupi ovde i ceka minute.

Postavi odgovor