KRAJ SEZONE U CRNOJ GORI: Zvanično poništena sva takmičenja

Upravni odbor Košarkaške lige Crne Gore saopštio je da je poništio ovu sezonu, u svim takmičarskim kategorijama.

Ono o čemu se “šuškalo” poslednjih nedelja se i dogodilo.

“Poništavaju se takmičenja u svim kategorijama u sezoni 2019/2020”, navedeno je u saopštenju UO KLCG.

Prava za međunarodna takmičenja klubovi će ostvariti na osnovu plasmana iz sezone 2018/2019 (Fiba takmičenja i ABA 2 liga).

To znači da će i naredne sezone u drugoj regionalnoj ligi igrati Sutjeska i Lovćen, prenose “Vijesti”.
Sutjeska je u trenutku prekida prvenstva zbog koronavirusa bila na prvom mestu, dok je Lovćen delio drugo mesto s Ibrom.

Košarkaški savez Crne Gore ostavio je mogućnost proširenja lige, “u zavisnosti od interesovanja klubova i finansijskih mogućnosti, do 12 klubova”.

Kriterijume popune lige Savez će doneti 60 dana pre početka naredne takmičarske sezone, poručio je UO Košarkaške lige Crne Gore.

Podgoričani ne gube vreme: Dva potpisa za Budućnost u jednom danu!

OBAVEZNO POGLEDAJTE – NBA FINALE 1993. GODINE: Džordan je ugasio “sunca” uz rekordan 41 poen po meču!

67 Komentara

    Ocekivana reakcija kosarkaskog saveza Crne Gore. Njihovi ucesnici ABA lige su fokusirani u potencijalni nastavak iste.

    Pa i sigurno dobar potez,zna se ko moze da igra,posto ovi ostali i onako nemaju sredstava za igranje

    Dobro to je njihova odluka,meni je vazno da se kod nas nastavlja.

    Ocekivalo se ovo od Crnogoraca,kod njih je stanje lose,granice zatvorene.

    Kad je lopov na vlasti nista i ne mogu da urade, jadni oni

    Bukvalno tako..

    bas neocekivano,trebalo je da nastave kao i svi ostali

    Bitno da se kod nas barem nastavi

    Nece ni kod nas,vec je odluceno

    Ovo je takva glupost, oa ja ne mogu da verujem da su ovako nesto uradili

    Ocekivano, pa crnogorci su zatvorili granice pre nego sto se prvi zarazen pojavio.

    Oni virus nisu ni osetili, zarad cega se ovo uopste radi?

    pa sta ce oni jadni na celu sa lopovom Djukanovicem,nista se drugo ne ocekuje od njih

    Sasvim ocekivano ali jako glup potez

    Mogli su nastaviti, kod njih je bezbedno, prosli su to sa virusom ali ok, tako su odlucili.

    Ma jok,ovo je sasvim očekivano,sad ćemo i mi…

    Oni su oduvek bili nesto posebni…

    Sad cemo i mi za njima izaci sa ovom odlukom!

    Ja iskreno ne verujem da ce nasi tako nesto odraditi. Ne vidim uopste svrhu ovoga sto su oni uradili

    Pa nasa liga kakva je i kakvi je ljudida vode ne bi trebalo nikad da se igra…

    Pa i nasa liga nema nekakvog znacaja,sve se nazalost vrti oko ABA lige

    Verujem da ovo njima ne pada toliko tesko. 😀

    Ma bravo za Đetiće. Mada ne vidim zašto su oni poništili aezonu ali ok.

    Los potez, timovi koji su ulozili dosta sredtsva ce biti sigurno na gubitku!

    Nista cudno okrenuli su se novoj sezoni,sad nece nista da rizikuju…

    Trebalo je da nastave, mozda su od svih drzava najbolje i prosli u vreme Korone, neki drugi razlog je u pitanju

    Logično da će ovo da se desi sa većinom nacionalnih prvenstava…nisu dovoljno profitabilna da bi se organizovao nastavak…

    Ne verujem da je zbog mera opreza odlozeno ima tu nesto vise.

    Ima tu svega od korone do politike…

    Ima drzava koje su mnogo gore prosle pa su nastavile, tj.nastavice sezonu.
    Crnogorci su izgleda najoprezniji 😐

    To su trebale sve lige da odrade jer virus je i dalje aktuelan pa moze lako doci do zaraze opet

    Odlicna odluka, ipak je situacija sa virusom i dalje kriticna.

    Koliko se Mornar pojačava kao i Budućnost, sigurno znaju što su doneli ovakvu odluku. Dobro su postupali u jeku viremije

    Ovo je po meni nelogicno resenje, s obzirom da ne spadaju u drzave koje su toliko ugrozene. Ko zna sta se krije iza svega toga

    Pretpostavljam da odluka nije donesena samo na osnovu toga koliko jesu ili nisu ugrozeni 🙄

    Po meni pošteno, šta je sa učešćem u ABA ligi?

    Pa oni nisu imali puno zaraženih.. Čudana odluka

    Nije čudna ako se sagleda neki period unazad, sastanci predst aba lige i dogovori pojedinih ljudi iz senke, gledajte sad sta sledi

    jako cudna odluka,dovode nove igrace danima i sada ovo

    Spremaju se za sledecu sezonu ova je i onako zavrsena

    Mogli su drugacije resenje daa smislee, a ne odmah ovakoo. Nije fer prema klubovima.

    Lagano su mogli da zavrsee sezonu. Koliko zemaljaa ima da su gore prosle pa nastavile.

    Mislim da nisu morali da otkazuu. Koliko sam upucen nije ni bilo mnogo zarazenih.

    Pa Crna Gora uopste nije bila u nekoj teskoj situaciji da bi doneli ovakvu odluku. Ima drzava koje su mnogo gore prosle pa ipak nastavljaju sezonu

    A koliko takmicenja crnogorci imaju???jedno?? Hahaha….al nek su ponistili sva!!

    Nema smisla kod nas da se odigra, neka vide makar za ABA ligu da se završi

    Po meni skroz nepotrebna odluka ali dobro.

    Očekivano, tako će valjda i kod nas

    Baš čudno. Pa kod njih nije bilo puno zaraženih, ne znam zašto su doneli ovakvu odluku.

    Ovo ce biti i kod nas za dan 2. Unistavaju se nase lige zarad, nakaradna ABA lige.

    trebali su da nastave ali ko zna sta je u pitanju,politika se dosta umesala

    Tamo gde nije bilo tragova od pandemije , nerealno skroz ali eto kad se politika pita vise od svega !

    cudi me ova odluka sa obzirom da oni imaju mnogo mali broj zarazenih gradjana i da se zadnjih dana ne pojavljuju novi slucajevi,sto je morao sport da ispasta a sve ostalo da funkcionise

    Treba li su jednostavno da nastave, plasman je promenljiva stvar

Postavi odgovor