Bajern pomaže klubu: Igrači pristali na smanjenje plata do kraja sezone!

Bajern krupnim koracima grabi ka novoj tituli u Bundesligi, a sada su igrači tog kluba pristali na smanjenje plata do kraja sezone.

Fudbaleri ekipe iz Minhena su se na ovaj korak odlučili kako bi pomogli klubu da prebrodi finansijsku krizu izazvanu koronavirusom, rekao je predsednik kluba Herbert Hajner.

Vrlo je zadovoljavajuće videti da naš tim razume situaciju i opet će se odreći dela svoje plate do kraja sezone“, rekao je Hajner za “Bild”.

Treba reći da su Manuel Nojer i drugovi u aprilu pristali da primaju 20 odsto manju platu, a Hajner nije precizirao o kom procentu je sada reč.

Ako sve bude teklo po planu, sezona u Bundesligi će se završiti 27. juna, dok je finale Kupa Nemačke na programu 4. jula.

Podsetimo, fudbalere Bajerna očekuje i revaš meč osmine finala Lige šampiona protiv Čelsija (prvi meč 3:0 za ekipu iz Minhena).

Totenhem zainteresovan za crnogorskog reprezentativca

OBAVEZNO POGLEDAJTE:PONOVO NAPUŠTA DOMOVINU Dva kluba žele da dovedu Balotelija?

ZVEZDAN TERZIĆ: Razmišljamo o novom stadionu i regionalnoj ligi

32 Komentara

    Pristup fudbalera Bayerna novonastaloj situaciji veoma odgovoran, ljudski, realan… Momci su svesni da je prirodno posle tolike pauze da klub udje u krizu.

    Pa sta je ovaj Bajern,prvo pomaze klubove iz nizih liga a sada se igraci odricu zarade,stvarno je intitucija

    To su Nemci organizacija u svako doba na zavidnom nivou.

    To je humanost i timski duh bravo momci.

    Velike su im plate,a poslee ce to brzo nadoknaditi

    S obzirom o kakvim se ciframa radi kad su plate u pitanju i koji je povod odricanja od dela plate ovo je najnormalnije sto su mogli da urade.

    pa nije im bilo druge ja bih rekla…

    Pa mozda, ali poenta je sto su sami pristali na miran nacin

    Bajern bez preterivanja najbolja ekipa ove godine. Zelim im ligu sampiona ove godine.

    Veliko bravo za igrace Bayerna…

    Pa sjajno. Imate i mozete da se odreknete

    Bayern je veliki klub,to je i sada pokazao

    Šteta što ne navijam za njih, jer su stvarno godpski klub

    Ne mogu da verujem da nekom nisu pare na prvom mestu

    Sve je do organizacije unutar ekipe.

    Pa koliko su placeni,sta je za njih 20%,prezivece.

    Bravo za fudbalere Bayerna,odricu se dela plate u korist kluba-gest za postovanje.

    Realni,niko to olako ne prihvata ali sta je tu je,svuda vlada smanjenje plata

    Tako i treba, a i nisu neke pare, samo 20%

    To je pravi timski duh. Za svoj klub. Vecina klubova bi trebalo da se ugleda na njih.Pa i ovi nasi.

Postavi odgovor