Stale Solbaken, trener Kopenhagena, oduševio je najpre svoje igrače, a zatim i javnost širom Evrope.
On je nakon revanš meča protiv Bašakšehira u osmini finala Lige Evrope, dao obećanje svojoj ekipi.
Kopenhagen je, nakon što je izgubio u prvom meču sa 1:0, kao domaćin trijumfovao rezultatom 3:0. Obezbeđen je plasman u četvrtfinale gde će rival biti Mančester junajted.
Solbaken je u svlačionici, na engleskom jeziku obećao svojim igračima da će im dati i svoju premiju, ukoliko izbace englesku ekipu iz takmičenja.
– Ako pobedite Mančester junajted dobićete moj bonus, a onda nećete imati probleme s parama do kraja života – poručio je Solbaken.
Norvežanin je ljubitelima fudbala u Srbiji postao poznat kada je Crvena zvezda u kvalifikacijama za Ligu šampiona igrala upravo protiv Kopenhagena. Zaimljivo da je prvi meč odigran na stadionu “Rajko Mitić” pre tačno godinu dana – 6. avgusta.
Vladan Milojević, tadašnji trener crveno-belih je u superlativu govorio o radu Solbakena, a zatim ga je u napetom dvomeču završenim ludom penal serijom, poslao u Ligu Evrope.
Ipak, Milojević je znao šta priča. Radi se o kvalitetnom treneru, a to dokazuje i uspeh Kopenhagena.
BOLT: Mislim da nisam imao pravu šansu da se oprobam u fudbalu!
OBAVEZNO POGLEDJATE: Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #04 | Branko Borota menja Močiboba



Dare24
nema sile haha
Pavlovicc.
Lepa premija ali realno zna se da neće proći pa je lako obećavati
Kiki
Haha svaka mu cast,tako se motivise ekipa
Jeca993
Definitivno su sada i vise nego motivisani…videcemo…
Zoki
Tesko da ce oni pobediti Mancester ali lepe ambicije moram priznati
Masa
MUTD lagano izbacuje Kopenhagen!
Novica
Bice teska utakmica za MUTD, sve je moguce…