Katar donosi ogromnu zaradu: Srbiji za plasman sleduje 12 miliona!

Pobednik Svetskog fudbalskog prvenstva u Kataru 2022. godine zaradiće čak 50 miliona dolara, a svaka reprezentacija će za plasman na Mundijal dobit po deset miliona dolara, plus dva miliona dolara kao bonus za pripreme.

Nakon žreba tokom kog je Srbija saznala svoje rivale, sada su poznati još neki detalji za predstojeće Svetsko prvenstvo u Kataru.

Nagradni fond za sledeće Svetsko prvenstvo trebao bi da iznositi oko 700 miliona dolara, što je 22 odsto više u odnosu na Mundijal u Rusiji. Malo li je?

Iznos određen za osiguranje igrača i naknadu klubovima biće određen naknadno. Pobednik SP zaradiće 50 miliona dolara, dok su, primera radi, Francuzi pre dve godine inkasirali 38 milijuna dolara, a Nemačka posle slavlja u Brazilu 2014 – 35 miliona zelenih novčanica.

https://meridiansport.rs/svetsko-prvenstvo-reprezentacija-srbije-rivali-portugalija/

Svaka reprezentacija će za plasman na SP 2022. dobiti deset miliona dolara, plus dva miliona dolara bonusa za pripreme.

Tako će svaki učesnik ima zagarantovanih 12 miliona dolara. Plasman u osminu finala donosi još dva, a četvrtfinale dodatnih šest miliona dolara.

Ulazak u polufinale vredan je 25 miliona dolara, treće mesto 30, finale 40, a titula prvaka 50 miliona dolara. Cifre su možda i veće nego što je očekivano, pa ostaje da vidimo koje će to selekcije biti bogatije.

Pižon: “Srbija može da igra sa Portugalom”

Obavezno pogledajte:TORQUAY UNITED FC | Fudbalski kutak

12 Komentara

    I za Evropsko su davali svakom igracu po 10h evra, pa nista nisu uradili

    Sta nam to znaci kad se necemo plasirati, mada bi te pare zavrsile u dzepu Kokeza siguran sam

    Taman da se nadoknadi sve,nadam se da su spremni na to.

    Ne verujem da smo spremni, nemamo ni trenera ni savez

    Bice jako tesko…nimalo naivna grupa…teska je ovo grupa.Portugal favorit,svi ostali borba za drugo mesto.

    Zasto bi ista islo lako 😛 samo da sve bude okej i da mog uda igraju.

    Naravno da je Portugal favorit za prvo mesto, a mi smo tu negde drugi treci

    Čim se igra u Kataru moraju i premije da budu znatno više. Sve je ovo lepo ali poučeni lošim iskustvom, neću ničemu da se nadam. ŠTA BUDE BIĆE.

    Slazem se,mozemo da navijamo i nadamo se

    Upravo tako sta bude bice, ne treba trositi reci i razbijati glavu na nase strucnjake

    E sad treba da budu indijanci kao i do sada pa da ispuste ovo iz ruku , babe jedne razočarali su me sto puta …

    I razocarace te opet, nista ne znamo ravni smo katastrofi

Postavi odgovor