Fudbaleri Čelsija plasirali su se u narednu fazu Lige šampiona.
Tim Tomasa Tuhela je prošao u četvrtfinale najkvalitetnijeg evropskog fudbalskog takmičenja, budući da je u dve utakmice savladao Atletiko Madrid rezultatima, 1:0 i 2:0.
Čelsi je od samog starta držao konce igre u svojim rukama, i nije davao mnogo šansi gostima iz Španije.
Hakim Zijeh je doveo domaćina u vođstvo u 34. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emerson u drugom minutu nadoknade za overu prolaza u narednu rundu Lige šampiona.
Tok meča:
Nije bilo većih uzbuđenja sve do 26. minuta, kada je Janik Karasko pao u šesnaestercu Plavaca, ali sudija nije želeo da pokaže na belu tačku.
Nedugo zatim Timo Verner je Timo Verner je lepo proigrao Hakima Zijeha, koji nije propustio priliku da zatrese mrežu Atletiko Madrida.
Kai Havertz je mogao da nokautira protivnika, ali fudbaler Čelsija nije uspeo da savlada Jana Oblaka.
Tim sa Staford Bridža je nastavio da napada i drugom delu igre, ali je šut Zijeha ovog puta uspeo da odbrani golman gostujućeg tima.
Nakon što je Atletiko Madrid stekao kakvu takvu inicijativu, Savić je zbog udaranja laktom Rudigera dobio crveni karton i tako ostavio veoma težak posao svom timu.
Imao je Žoao Feliks zlatnu priliku drugom minutu nadoknade, ali je Mendi bio na visini zadatka.
Nakon samo minuta, Emerson je odlično istrčao kontra napad, i lagano savladao Oblaka iz neposredne blizine.
Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako Čelsi rutinski prošao u četvrtfinale Lige šmapiona.
Šta to sanja predsednik Liona?
Obavezno pogledajte:MILAN GALIĆ – LEGENDA PARTIZANA | Priče iz kraja #28


