Nik Kirjos je i dalje jedan od najintrigantnijih tenisera na turu i kao takav, čak i svojim izjavama uvek izazove mnogo pažnje.
Sada je izjavio da je želeo da se sastane sa Novakom Đokovićem već u prvom kolu Vimbldona.
– Definitivno. Prilično je ludo to što sam igrao samo dva turnira u prethodne dve godine, a i dalje sam jedan od retkih koji može da oteža posao Đokoviću. To je blagoslov. Mogu i da ne igram, a ljudi žele samo jedan meč, Kirjos na Đokovića. To pokazuje koliko donosim našem sportu – izjavio je Kirjos u intervjuu za britanski “Telegraf”.
Kirjos je dva puta dobio Novaka – 2017. godine u Akapulku i Indijan Velsu.
– Želim da izađem na teren da se zabavim. Nikada nisam igrao tenis zbog novca, slave i takvih sra*a. Želim da se ljudi dobro provedu. Znam da je mnogo navijača koji žele uzbuđenje, i znam da ja mogu da ima ga dam – rekao je Kirjos i dodao:

– Hteo sam da budem siguran da sam se pobrinuo za svoje telo i mentalno zdravlje, zato nisam žurio sa povratkom. Nadam se da ću biti dobar na povratku.
U prvom kolu će Kirjos igrati protiv Igoa Imbera iz Francuske.
– Uvek ću prioritet dati sebi kao čoveku nego sebi kao sportisti. Lako je bilo kome da upadne u vrtlog negativnosti na društvenim mrežama. Mislim da se ne posvećuje dovoljno pažnje mentalnom zdravlju. Bilo mi je potrebno mnogo vremena da dođem do tačke u kojoj me negativni komentari ne pogađaju, i dalje radim na tome.
Na kraju se ponovo osvrnuo na Đokovića i njegovu organizaciju “Adrija tura” prošle godine. Ponovo.
– Malo je izneverio sport. On je Lebron Džejms tenisa, svetski broj jedan, i mora da bude primer drugima. Mislim da to što je uradio nije bilo najbolje za sport, ali svi pravimo greške. To je sad u prošlosti – podvukao je Kirjos.
“PRIŠLI SU MI I BILO JE DIRLJIVO!” Troicki za Meridian o trenucima nakon poslednjeg poena, mečevima koje pamti, Novaku, nadimcima…
OBAVEZNO POGLEDAJTE: GORAN PANDEV | Priče iz kraja #41



Nanazmaj
Nije mi jasno da ovu budalu,iskomplesiranu ,i dalje drze na turnirima,i prenose njegova lupetanja po clancima!Kome je to interesantno?
Familija0
Ja mislim da ovog Kirjosa niko vise i ne slusa sta prica!Samo lupeta lik!
El matador
Bilo bi dobro da Nole padne na njega i da ocisti travu sa njim!
Maras!!!
Joj sto ne naleti na Novaka da ga opere jednom i da mu zapusi usta vise!
Toma
Previše je opterećen Noletom, ubiše ga kopleksi pa mora da izbacuje svoje frustracije.
Bane
Nije mi jasno zašto je priželjkivao da ispadne već u prvom meču?
Di maria
Odakle mu snage da stalno komentariše , sve sto novak radi je radi svih tenisera , ovaj ni za šta drugo nije nego da ga se pusti da bleji