SRBIN NAJBOLJI MLADI IGRAČ U ŠVEDSKOJ: Birmančević nakon titule osvojio još jednu nagradu!

Veljko Birmančević proglašen je za najboljeg mladog igrača Švedskog fudbalskog prvenstva.

Srpski reprezentativac je u minule sezone upisao 28 nastupa, i postigao je devet golova uz dve astitencije. U konkurenciji su bili još Hampus Findel i Akinkunmi Amo.

U izbor za ovu nagradu ulaze samo igrači koji su rođeni 1998. godine ili kasnije, ali i koji pre toga nisu odigrali više od 15 mečeva u prvenstvu.

Birmančević je u Malme stigao ove godine iz beogradskog Čukaričkog. Veoma dobro se pokazao mladi srpski fudbaler, pa ne bi čudilo da uskoro stigne poziv od nekog kluba iz “lige petica”.

Malme je takođe ove sezone odbranio titulu prvaka Švedske, a nastupali su i u Ligi Šampiona. Trenutno su poslednji u grupi “H” Lige šampiona, bez šansi da se plasiraju u Ligu Evrope.

LIGA ŠAMPIONA KALKULACIJE: Leva se sveti Barsi, ludnica u grupi G!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: BTS FMP Meridian Slikanje

 

10 Komentara

    Bas lepo i zasluzeno priznanje naseg mladog reprezentativca u Svedskoj!!!!

    Sa 23 godine već osvaja lepe nagrade, samo neka nastavi tako pa da ga gledamo u nekoj ozbiljnijoj ligi.

    Svaka mu čast na priznanju koje je dobio mada i nije imao neku konkurenciju ali se na ovaj način dodatno pretplatio na Piksijev poziv.

Postavi odgovor