BRITANAC O NOVAKU: Siguran sam da će stisnuti zube i da će ujedati!

Bivši britanski teniser Greg Rusedski je govorio o Novaku Đokoviću, njegovim šansama na predstojećim turnirima i rekordu.

Podsetimo se, Novak nije dobio šansu zbog političkih dešavanja da zaigra na Australijan openu, što je iskoristio Rafael Nadal i osvojio rekordni 21. Grend slem turnir.

Rusedski je istakao da očekuje da će Đoković na narednom turniru na kojem bude igrao da osvoji titulu.

Najbolji teniser sveta bi trebalo da učestvuje u Dubaiju na turniru serije 500, koji počinje 21. februara.

– Đoković želi da postane najveći teniser svih vremena. Čak i da prestigne rekord Margaret Kort od 24 Grend slem titule, što će vrlo verovatno i uraditi. Mislim da će sledeći turnir, na kome će mu biti dozvoljeno da igra u zavisnosti od pravila vakcinacije, osvojiti trofej. Zapamtite moje reči – rekao je Rusedski.

Bivši teniser smatra da će Novak ukoliko bude učestvovao na Vimbldonu i US Openu doći do titule.

– Đoković mora da bude uznemiren zbog cele situacije u Australiji. On misli ‘Dobro, trebalo bi da osvojim Vimbldon, pa US Open’. Verujem da će imati fantastičnu godinu. Siguran sam da će stisnuti zube i da će ujedati – rekao je Britanac.

On je govorio i o finalu US Opena, gde je Novak slavio u tri seta protiv Rodžera Federera 2017. godine.

– Bio sam tamo, Novak je protiv sebe imao 22.500 navijača, ali ga to nije poremetilo. A naspram sebe je imao jednog od najvećih igrača ikada – zaključio je Rusedski.

Prvi sledeći Grend slem turnir je Rolan Garos, koji se održava u maju, a gde Novak brani titulu.

OD RIVALA DO PRIJATELJA: Ovako je izgledalo rivalstvo Novaka i Delpa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Srđa Knežević – Pomirio sam se sa Lekićem, na kraju smo se i smejali! EP13

 

7 Komentara

    Navodno svi oni nesto komentarisu Noleta,zaista preterivanje i nebitne stvari,.

    U pravu je!Novakov mentalni nivo je iznad prosecnih ocekivanja!Njega ne remeti ono sto druge blokira,a sve negativno je u stanju da pretvori u pozitivno…Samo da mu dozvole da igra u sklopu svih preventivnih mera pandemije on ce zbristi svoje protivnike…

    Novak Djokovic ima sve ostale grend slemove da osvoji

    Osvojice on na sta god da naidje,osim ako ga povreda neka ne prekine.

    Ima Nole sve da ih pokida vec na prvom turniru

    Slažem se u potpunosti sa njegovim izlaganjem ,to i jeste Djokovic u suštini !

Postavi odgovor