Manje od dva meseca nakon prve titule svetskog prvaka Holandjanina Maksa Ferstapena, ekipa Red Bula je predstavila danas novi bolid za predstojeću sezonu Formule 1.
Red Bul je predstavio bolid RB18 koji će voziti Ferstapen i njegov klupski kolega Serhio Peres.
Šef tima Kristijan Horner je istakao da je cilj da Ferstapen odbrani titulu, ali je i naveo da bolid “neće izgledati baš ovako” do prve trke u Bahreinu.
– Svaka komponenta je drugačija u odnosu na prošlogodišnji bolid – rekao je Horner.
Ferstapen je rekao da ne oseća pritisak dok se priprema da počne obranu titule, koju je prošle godine osvojio u poslednjoj trci u šampionatu.
– Radiću ono što radim sve vreme, nema razloga da odjednom budem drugačiji – rekao je Ferstapen.
On je naveo da će najveća promena biti novi propisi i da će biti potrebno vreme da se navikne na bolid.
– Sve ostalo je prilično jednostavno. Ne izgleda drugačije to što počinjem godinu kao šampion. Lično se osećam dobro. Važno je fizički se pripremiti na najbolji mogući način. Radoznao sam da vidim kako će se bolid ponašati na stazi. Jedva čekam da izadjem na stazu – rekao je Ferstapen.
Prvi predsezoni testovi održaće se u Barseloni od 23. do 25. februara, nakon čega će uslediti još tri dana testiranja u Bahrenu pred prvu trku u sezoni.
Nova sezona Formule 1 počeće Velikom nagradom Bahreina 20. marta.
Izvor: Beta
NIŠTA OD POVLAČENJA: Hamilton u poseti Mercedesu pred početak sezone!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Srđa Knežević – Pomirio sam se sa Lekićem, na kraju smo se i smejali! EP13



david
Uvek se nesto menja i naravn oda ce sve to biti bolje i bolje.
nenad
Zagrejali se u Red Bulu da odbrane titulu.
momcilo
Sjajan bolid Red Bula,doteran do savrsenstva,svaka komponenta mu je zamenjena…Sta li ce proslogodisnji sampion tek postici sa novim vozilom,kad je bio onako dobar sa starim prosle godine….
tamara
Pa tek sad ima da dominira
maksim
Ojačali su motor bolida, sad bukvalno ima da leti po terenu
cupikaa
Samo je pitanje da li su nesto drugo zeznuli,nije sve do motora.
djurdja
Sad ima šansu da ponovo bude prvi
katja
Ferstapen ima sada opako masinu
nadja
Sa ovim bolidom bice mnogo jaci