STANOJEVIĆ PRED SPARTU: Zadovoljan sam rezultatom, ne razmišljamo o derbiju!

Aleksandar Stanojević održao je konferenciju za medije pred drugi meč sa Spartom iz Praga, nakon pobede od 1:0 u Češkoj!

Fudbaleri crno-belih igraju na veoma viskom nivou ove godine.

Naime, nakon što je prošlo nešto više od pola sezone klub iz Humske se nalazi na čelu domačeg prvenstva, a ima i pozitivan rezultat pred revanš meč Lige konferencija sa Spartom.

Kako sam navodi, Stanojević je zadovoljan učinjenim.

Ponosan sam na svoje igrače, ovo je 14. utakmica u Evropi ove sezone. Imali smo razna očekivanja i verovanja na početku sezone, ali igrači su izneli ceo ovaj period dosad, svaka čast. Oni treba da uživaju s našim navijačima, biće potpuna drugačija utakmica nego u Pragu. Ovo je eliminaciona utakmica, biće dosta rizika s njihove strane. Sami smo sebi nametnuli pritisak proalska dalje posle utakmice u Pragu, da li je dobro ili ne videćemo. Ulazimo jako i maksimalno, želimo da obradujemo naše navijače kojih je dosta bilo, a biće ih sutra još više – počeo je Stanojević svoje izlaganje.

Osvrnuo se na prednost koju njegov tim ima pred drugi meč.

Svaki pozitivan rezultat je odličan rezultat, ali nije ovo nikakva prednost. Oni mogu da postignu gol u svakom trenutku i sve se vraća na početak, sve je otvoreno. Oni su izašli iz dva jaka derbija tamo, sada su osvežili sve bez utakmice. Sigurno će više rizikovati i imaće više svežine, biće teška i neizvesna utakmica – dodao je trener Partizana.

Od Sparte očekuje da izvede najjači sastav u Beogradu.

Oni uvek igraju u najboljim sastavima, oni su igrali protiv Slavije u jednom sastavu, protiv Plzena u drugom, protiv nas u trećem, oni imaju širok roster. Ne čuvaju se oni, oni su igrali s mlađim sastavom. Mi igramo s onim što mi imamo, nisam siguran ni u jedno ni u drugo – poručio je Stanojević.

Ovom prilikom dotakao se i predstojećeg derbija.

Imamo jedan priortet, ali smo sami krivi što nam se ovo desilo. Nemamo luksuz taj da razmišljamo trenutno o derbiju, iako bih ja bio srećan da razmišljam o njemu. Imamo rezultat, imaćemo navijače, moramo da razmišljamo o utakmici koja će nas sigurno istrošiti. Videli ste Siti kako je odigrao u Ligi šampiona, pa u prvenstvu… Tako i Inter… Teško je, potrošnja je. Momcima svaka čast, podigli su standarde i ne mogu ništa da im kažem. Zato ulazimo ful, ulazimo maksimalno i ne razmišljamo o derbiju – zaključio je popularni Stanoje.

Kako komentarišete ovu izjavu trenera Partizana?

DEL PIJERO O VLAHOVIĆU: To je bio gol čistog napadača!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Crvena zvezda – Partizan: Atmosfera, bakljade, isključenje Radonjića | Finale Kupa Radivoja Koraća!

 

3 Komentara

    Kad bude pukao razmisljace i te kako!

    Obe utakmice su jako bitne ,ali sva koncetracija treba da sada bude na Sparti!!!!

    Rizika uvek bude sa svih strana,pitanje je samo koliko su svi spremni da daj usve od sebe.

Postavi odgovor