MILANOVIĆ DEBITUJE NA KLUPI NOVOG BEOGRADA: Veoma sam uzbuđen, uslovi su izvanredni!

Vaterpolisti Novog Beograda danas putuju u Zagreb gde će učestvovati na trećem ovosezonskom turniru Regionalne lige.

Novobeograđani će za prvog rivala u petak od 20 sati i 40 minuta imati ekipu Crvene zvezde, potom će dan kasnije u istom terminu snage odmeriti sa Jadranom iz Splita, a u poslednjem kolu u nedelju rival će im biti splitski Mornar.

Novi Beograd je trenutno na drugom mestu na tabeli, sa dva boda zaostatka u odnosu na vodeći Jug, a prvoplasirini tim na kraju takmičenja, koje je organizovan po ligaškom sistemu, biće domaćin Fajnal-fora na kome će se odlučivati o novom regionalnom šampionu.

– Posle devet treninga u izvanrednim uslovima ovde na bazenu „11. april“ i ekipom koja zaista ima veliki kvalitet, mogu da kažem da sam uživao. Debitujem na klupi Novog Beograda u Zagrebu i zbog toga sam veoma uzbuđen – počeo je priču trener Novobeograđana Igor Milanović i potom dodao

– Naš rad prethodnih dana bazirao se na grupnoj taktici, a dosta vremena smo posvetili odbrani i uigravanju. Mislim da ova ekipa zaista ima kvalitet koji je samo potreban da se na pravi način ispolji u pravim trenucima. Daću sve od sebe da iz utakmice u utakmice igramo sve bolje i beležimo pobede. Ova ekipa nema šta drugo da traži nego da u svakom meču ide da pobedi. Siguran sam da će biti uspona i padova, ali spremni smo – poručio je Milanović.

Strateg Novobeograđana analizirao je i predstojeće rivale.

– Zvezda je neugodna ekipa, a poslednji put smo poraženi u duelu sa crveno-belima. Red je da pokažemo celom vaterpolo svetu da smo mi bolji tim. Mislim da će i u subotu protiv splitskog Jadrana biti izuzetno uzbudljiva utakmica, koji se i pojačao u međuvremenu i doveo veoma dobrog golmana. To je ekipa koja ima vrhunske pojedince, mlade i iskusne igrače. Mornar je za nijansu slabija ekipa, ali i to će biti još jedan ispit za nas da vidimo kako se ponašamo kao ekipa – rekao je Milanović uz konstataciju da u Zagreb njegov tim putuje u kompletnom sastavu.

novi beograd brescia vaterpolo 44080
Vučinić pred turnir u Zagrebu! (FOTO: Starsport.rs)

Prvotimac Novobeograđana Đorđe Vučinić najavio je još jedan iscrpljujuć turnri, s obziorm da će u samo tri dana ekipa odrigrati tri utakmice.

– Sve tri utakmice su jako bitne za nas. Mislim da smo veoma vredno radili u poslednje vreme, dali smo sve od sebe i sigurno da idemo na pobedu u sva tri meča. Ponavljam, neće biti lako. Respektujemo sve protivnike sa kojima igramo, ali mislim da je suština da se držimo zajedno, da poštujemo zadatke koje trener od nas zahteva, i u tom slučaju ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Vučinić je istakao da postoji veliki motiv za revanš Crvenoj zvezdi za nedavni poraz u domaćem šampionatu.

– Mislim da je to sportski. Jednostavno, u tom meču nismo pokazali ono što znamo. Želimo da se revanširamo i mislim da smo sigurno favoriti u toj utakmica, ali to treba da dokažemo i u bazenu – zaključio je Vučinić.

MILANOVIĆ PREDSTAVLJEN: Zadovoljan sam uslovima, na svetskom su nivou!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar Ilić „Džoker“: Morao sam da pokažem stav! | Meridian sport fokus EP38

 

3 Komentara

    Sigurno da je ekipa NBG mlada i da im treba vremena za neke mnogo ozbiljnije rezultate.

    Nadam se da će da debituje pobedom. Legenda je i nadam se da je dobro spremio ekipu.

    Verujem da NBG može na ovom turniru da dođe do sve 3 pobede.

Postavi odgovor