Ruski biznismen Valeri Oif, vlasnik holandskog fudbalskog tima Vitese, je odlučio da izađe iz posla i proda klub.
Rus je inače prijatelj sunarodnika Romana Abramoviča, koji je nedavno pod sankcijama Velike Britanije, zbog političkog sukoba Ukrajine i Rusije.
Da ne bi prošao kao direktor Čelsija, Oif se odlučio da proda Vitese. Prethodno je odlučio da se prvo povuče sa svih funkcija.
– Veoma mi je teško da se oprostim od Vitesea, ali u ovoj situaciji moram da uradim ono što je najbolje za klub. Donosim najbolju moguću odluku za budućnost kluba, navijača, sponzora, zaposlenih i ostalih vlasnika akcija. Vitese će zauvek ostati u mom srcu – rekao je 58-godišnji Oif.
On se pridružio upravi holandskog kluba 2016. godine, da bi ga dve godine kasnije i kupio.
Podsetimo se, Čelsi je u velikim problemima zbog sankcija, koje su mu uvedene, pa se traži brzo rešenje, kako bi klub nastavio normalno da funkcioniše.
GVARDIOLA BEZ IZMENA U LONDONU: Nisam menjao ekipu jer sam bio zadovoljan!
OBAVEZNO POGLEDAJ: Milan Aleksić: Dobro je, ali Partizan može mnogo bolje!| Sport Fokus Podcast EP39



nina
Svi Rusi prodaju sve dok im ne uzmu!!!!
vid
Verujem da će ga holadnske vlasti preduhitriti po istom kolonijalnom principu kao što su engleske Abramoviča.
ognjen
Svestan čovek da je samo pitanje dana kad će da mu otmu klub pa gleda kako što pre da izvuče makar neke pare.
Edison
Sve je moguce,mada je realn oda ne moze sve to tako lako da se oduzme.