I ARSENAL SE UPISAO U LETNJI PRELAZNI ROK: Na "Emirate" stigao biser Sao Paula!

Dosta su se promenile stvari u Premijer ligi u odnosu na vreme kada su Arsenal i Mančester junajted bili najveće ribe u akvarijumu. Sada je došao red na Liverpul i Mančester siti da u svoje redove primaju “traženu robu” kao što su to Erling Haland i Darvin Nunjez, dok će “Tobdžije” birati bisere iz mnogo jeftinijih izloga.

Iz jednog takvog, kupljen je mladi brazilski napadač Markinjos, objavljeno je na sajtu londonskog kluba danas.

Markinjos je rođen 2003. godine, a kao 18-godišnjak debitovao je za tim Sao Paula, sa kojim je prošlo godine osvojio državni šampionat Paulista.

Igrao je za selekcije Brazila do 16 i 17 godina. Već duže vreme bio je na radaru Arsenala, čiji tehnički direktor je Edu, inače Markinjsov sunarodnik.

– Reč je o mladom igraču od samo 19 godina, dakle investicija za budućnost – rekao je Edu.

Mikel Arteta ima još nekoliko imena na letnjem spisku, ali pitanje je da li će neko od vrhunskih igrača koje španski stručnjak ima na umu (Gabrijel Žesus, Rahim Sterling, Viktor Osimhen) izabrati Arsenal pre udvarača koji mogu da ponude i takmičenje u Ligi šampiona sledeće sezone.

TEN HAG RENOVIRA JUNAJTED NAMEŠTAJEM IZ BIVŠEG KLUBA: Mančester junajted poslao bogatsvo za napadača Ajaksa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Zvezda otišla na pripreme | TERZIĆ I STANKOVIĆ najavili pojačanja

4 Komentara

    Dobar je Brazilac samo da se dobro uklopi u tim i biće sve kako treba

    Odličan je ovo posao za Arsenal, dobili su za male pare dobrog i perspektivnog igrača kojeg će u nekom trenutku prodati za ozbiljnu lovu

    Navijam za Arsenal. Ovaj potez uprave je vredan postovanja.

    Strasan igrac. U nekom narednom periodu ima da bude veliko pojacanje.

Postavi odgovor