Odbojkaši Rusije pobednici su ovogodišnje Lige nacija, pošto su u borbi za pehar savladali Sjedinjene Američke Države sa 3:1.
Trijumfom od 25:23, 20:25, 25:21, 25:20, u finalu u Čikagu, odbranili su titulu osvojenu prošle godine.
Dmitrij Volkov sa 17 i Jegor Kljuka sa 14 poena bili su najefikasniji kod pobednika.
Volkov je drugu godinu za redom izabran za najboljeg napadača Lige nacija.
U ekipi SAD-a bolji od ostalih bili su Tejlor Sander sa 20 i Met Anderson s poenom manje.
Bronzanu medalju osvojili su odbojkaši Poljske i to veoma ubedljivo savladavši Brazil sa 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).
MINIMALAN PORAZ ZA KRAJ NADE: Juniorke Srbije bez četvrtfinala SP


