O'Nil: Nadam se da će Embid biti MVP

Šekil O’Nil, proslavljeni NBA as, sada analitičar na “ESPN-u” dotakao se trke za MVP priznanje i naveo Džoela Embida kao favorita za osvajanje istog.

Košarkaš Filadelfije ima sjajnu sezonu iza sebe, ali se isto može reći i za aktuelnog dvostrukog MVP-a lige.

Nikola Jokić u proseku beleži tripl-dabl i predvodi Denver do prve pozicije na Zapadu pred početak plej-ofa, ali to izgleda nije dovoljno kritičarima.

Još jedan u nizu Embidovih zagovarača je četvorostruki NBA šampion.

“Impresivan je zaista, ali problem je nejasan kriterijum Da li se gledaju pobede ili samo statistika? Morate da gledajte na Janisa i Milvoki, oni imaju prvo mesto, Denver takođe. Nadam se da će Embid osvojiti i ta partija mi je učvrstila odluku. Sudeći po novim pravlima, nisam siguran”, rekao je O’Nil.

Embid ove sezone prosečno beleži 33,3 poena, 10,2 skoka i 4,2 asistencije, dok je prosek Nikole Jokića 24,8 poena, 11,9 skokova i 9,9 asistencija.

Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

BONUS VIDEO:

5 Komentara

    Svaki američki košarkaš želi da ta nagrada ode drugom amerikancu a ne strancu koji igra u nekom NBA timu

    Kad jedan Šekil O’Nil kaže da su pravila nejasna shvatam zašto smo mi zbunjeni

    Videcemo sta ce se desavati ali ce verovatno tako i biti. Jednostavno ne daju Jokicu da bude najbolji.

    Pa naravno da Onil ocekuje da Amerikanac bude MVP. Njima je mnogo tesko da im stranac bude najbolji na njigovom terenu.

    Moze samo da se nada , ako mu daju MvP titulu samo će potvrditi koliko ih cepaju kompleksi pd našeg igrača

Postavi odgovor